تبلیغات
خانه » سلامت » داروها » معرفی ۱۳ تا از بهترین داروها برای درمان و رفع خارش واژن

معرفی ۱۳ تا از بهترین داروها برای درمان و رفع خارش واژن

خارش واژن یکی از مشکلاتی است که به سراغ بسیاری از خانم‌ها می‌آید و بسیار هم آزار دهنده است. این خارش به دلایل مختلفی مثل عفونت، حساسیت و … به وجود می‌آید. در این بخش از سایت نیک استار ۱۳ دارو برای خارش واژن یا درمان خارش دستگاه تناسلی زنانرا به شما معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن از شر خارش دستگاه تناسلی خلاص شوید.

رفع خارش واژن - درمان خارش واژن - دارو برای خارش واژن

رفع خارش واژن – درمان خارش واژن – دارو برای خارش واژن

 

دارو برای خارش واژن

فقط این نکته را یاداوری کنیم که برای مصرف همه این روش‌ها شما باید حتماً با پزشک مشورت کنید و هیچ وقت خود سرانه از آنها استفاده نکنید.

 

۱٫ پماد کلوتریمازول

یک روش درمان خارش واژن استفاده از پماد کلوترریمازول است. این پماد همچنین برای درمان عفونت قارچی زنان استفاده می‌شود. نام تجاری آن کاینستن، ماسنودرم هم هست. از این پماد برای عفونت‌های مخمر و قارچ، درمان عفونت‌های تنیا (کرم حلقه‌ای) پوست و کاندیدیا (برٿک) دهان، واژن و آلت تناسلی مردانه هم استفاده می‌شود. به گزارش نیک استار این دارو به شکل کرم، محلول یا پودر برای پوست آلوده و نیز به صورت شیاف یا پماد برای واژن در دسترس است. یکی از نادرترین عوارض مصرف آن اینست که هنگام مالیدن این دارو به پوست ممکنست احساس سوزش و تحریک به سراغتان بیاید.

پماد برای خارش واژن - پماد برای رفع خارش واژن - پماد برای درمان خارش واژن

پماد برای خارش واژن – پماد برای رفع خارش واژن – پماد برای درمان خارش واژن

 

۲٫ شیاف کلوتریمازول

در هر بسته ان ٧ عدد شیاف واژینال ١٠٠ میلی گرمی وجود داشته که باید ٧ روز متوالی از ان استفاده نمود.

 

۳٫ butoconazole

این دارو به صورت ٣ اپلیکیتور که از قبل پر شده‌اند موجود است و هر اپلیکیتور برای استفاده در یک شب مناسب می‌باشد.

 

۴٫ miconazol

این دارو به صورت ٣ شیاف واژینال، ٢٠٠ میلی گرمی و هم چنین ٧ شیاف واژینال، ١٠٠ میلی گرمی موجود است و برای درمان خارش واژن و عفونت با تجویز پزشک استفاده می‌شود.

 

۵٫ کپسول پروواژ

کپسول پروواژ حاوی مقادیر بالاتری از انواع پروبیوتیک ها می‌باشد که از آن برای پیشگیری و رفع مشکلات واژن نظیر خارش، قرمزی، حساسیت و تحریک پذیری، زخم، بو و ترشحات غیر طبیعی و… و همچنین حفظ pH اسیدی واژن استفاده می‌شود. این فرآورده به صورت واژینال مصرف شده و برای ترمیم و نگهداری سلامت فلور واژن به طریق بهبود میزان pH آن می‌باشد.

 

۶٫ پماد هیدروکورتیزون

به گزارش سایت نیک استار پماد موضعی هیدروکورتیزون (Hydrocortisone) ضد التهاب استروئیدی به منظور کاهش علائم سیستمیک التهاب و یا خارش در اختلالات حاد و مزمن پوستی بیماری پوستی پسوریازیس که به کورتیکوستروئیدها پاسخ می‌دهند تجویز می‌شود. از این پماد به صورت موضعی برای درمان خارش واژن و همچنین عفونت‌های واژن با تجویز پزشک استفاده می‌شود. برای استفاده از آن باید مقدار کافی از پماد را بر روی موضع ۱ تا ۲ بار در روز بمالید. در اطفال کمتر از ۲ سال مقدار مصرف باید حتماً با نظر پزشک باشد.

پماد برای خارش واژن - پماد برای رفع خارش واژن - پماد برای درمان خارش واژن

پماد برای خارش واژن – پماد برای رفع خارش واژن – پماد برای درمان خارش واژن

 

۷٫ سفیکسیم

این دارو نوعی چرک خشک کن است که عفونت و در نتیجه خارش را درمان می‌کند. از این دارو همچنین برای سرماخوردگی، اوتیت میانی، برونشیت حاد، تشدید حاد برونشیت مزمن، فارنژیت، تونسیلیت، عفونت بدون عواقب مجاری ادرار ناشی از اشریشیاکلی و پروتئوس میرابیلیس؛ سوزاک بدون عواقب و … استفاده می‌شود. سفیکسیم عمدتاً باکتریوسید است. این دارو با پیوند به پروتئینهای پیوندیابنده به پنی سیلین در دیواره سلولی باکتریایی اثر خود را اعمال می‌کند، و در نتیجه ساخت دیواره سلولی را مهار می‌کند.

 

۸٫ موارد مصرف فلوکونازول

از فلوکونازول برای درمان خارش واژن، کاندیدیازیس واژینال، کاندیدیازیس دهانی-حلقی و مری و … استفاده می‌شود و دارویی ضد قارچ است. جذب فلوکونازول سریع و کامل است. اوج غلظت پلاسمایی طی ۲-۱ ساعت حاصل می‌شود. مقدار تجویزی فلوکونازول، طول درمان، و برنامه زمانی درمان براساس محل عفونت قارچی و نوع مشکل شما متفاوت است. این دارو را می‌توان با یا بدون غذا مصرف کرد. همچنین پماد آن هم به صورت موضعی برای خارش واژن و عفونت استفاده می‌شود.

 

حتما بخوانید  10 روش درمان خارش دستگاه تناسلی زنان در طب سنتی

۹٫ شیاف واژینال کلوژین ۱۰۰

این دارو برای بیماری فعلی شما تجویز شده است، بنابراین در موارد دیگر باید قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. هر شیاف واژینال کلوژین ۱۰۰ محتوی ۱۰۰ میلی گرم کلوتریمازول می‌باشد. این شیاف خاصیت ضد قارچی دارد و برای درمان خارش واژن مفید است. یک شیاف واژینال را هر شب موقع خواب به مدت ۷ شب (در صورت لزوم تا ۱۴ شب متوالی تکرار گردد.) در واژن استفاده کنید.

 

۱۰٫ آموکسی سیلین

آموکسی سیلین یک داروی چرک خشک کن است که به درمان خارش واژن هم کمک می‌کند. با توجه به نوع عفونت و شدت آن، طول درمان با آموکسی سیلین فرق می‌کند. در بیشتر عفونت‌ها باید حدود ۷ روز (هر روز سه بار) آموکسی سیلین مصرف کنید. این نکته را هم یاداوری می‌کنیم که همیشه باید در کنار داروهای چرک خشک کن مقدار فراوانی آب بنوشید.

 

۱۱٫ قرص اریترومایسین

از دسته داروهای آنتی بیوتیک است که برای درمان عفونت‌های دستگاه تنفس،عفونت‌های پوست و بافت‌های نرم بدن و عفونت‌های گلو و گوش میانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین طور برای درمان بیماری‌هایی که از راه جنسی منتقل می‌شود مانند سیفلیس، سوزاک خارش و عفونت واژن و کلامیدیا. ۲۰۰ الی ۴۰۰ میلی گرم است و هر ۶ الی ۱۲ ساعت باید استفاده شود.

 

۱۲٫ مترونیدازول یک آنتی بیوتیک

از این قرص برای درمان خارش واژن و انواع عفونت مثل عفونت ادرار، عفونت دندان و … استفاده می‌شود. تأثیر آن در کنار آموکسی سیلین دو برابر است. این قرص را می‌توانید هر شش ساعت یکبار یا هر هشت ساعت یکبار به مدت یکی دو هفته مصرف کنید.

قرص برای خارش واژن - قرص برای رفع خارش واژن - قرص برای درمان خارش واژن

قرص برای خارش واژن – قرص برای رفع خارش واژن – قرص برای درمان خارش واژن

 

۱۳٫ پماد واژینال تریپل سولفا

پماد واژینال تریپل سولفا یکی دیگر از روشهای درمان خارش واژن است که تأثیر زیادی دارد، ولی حتماً حتماً باید با تجویز پزشک استفاده شود. این پماد اکثراً باید هفت شب متوالی استفاده شود.

 

نكات مهم

۱٫ افراد باردار در هنگام استفاده از خارش واژن باید حتماً حتماً با پزشک مشورت کنند. همچنین این مشکل به دلایل مختلف در افراد باردار بیشتر رخ می‌دهد.

۲٫ برای جلوگیری از خارش واژن باید هنگام رابطه جنسی بهداشت را رعایت کرده و زوجین قبل و بعد رابطه ناحیه تناسلی خود را حسابی بشویند.

۳٫ خانم‌ها هر بار بعد از دستشویی رفتن حتماً ناحیه تناسلی خود را با دستمال تمیز و خشک، خشک کنند. تا جایی که می‌توانید از دستمال کاغذی‌ها استفاده نکنید. چون وارد بدن شما می‌شوند و ممکنست بدتر باعث عفونت و خارش شما شوند.

۴٫ باز هم تاکید می‌کنیم معرفی داروهای بالا با هدف اشنایی شما با انواع روشهای درمان خارش است و شما هرگز نمی‌توانید بدون تجویز پزشک از این داروها استفاده کنید.۵- اگر دچار خارش واژن شدید شده‌اید سعی کنید برای مدت محدودی رابطه جنسی را کنار بگذارید تاوضعیت تان بهبود یابد.

۶٫ خانم‌ها سعی کنند هر روز لباس زیر خود را عوض کرده و آن را خوب بشویند.

۷٫ یادتان باشد محیط مربوط اولین علت عفونت‌های واژن و همچنین خارش واژن است.

۸٫ استفاده از لباس زیر گشاد و نخی در پیشگیری از خارش واژن تأثیر گذار است.

 

علت خارش واژن

تماس واژن با مواد شیمیایی تحریک کننده می‌تواند باعث احساس خارش در واژن شود. از این مواد می‌توان به صابون‌ها مخصوصاً صابون‌های معطر، اسپری‌های خوشبو کننده، دوش واژینال، کرم‌ها، پماد، مواد شوینده، نرم کننده‌ی پارچه، استفاده از کاغذهای معطر توالت و … اشاره کرد. همچنین بیماری‌هایی نظیر دیابت یا بی اختیاری ادرار از علل خارش واژن به شمار می‌آیند.

 

راه های درمان خانگی خارش واژن

با رعایت بهداشت شخصی و موارد دیگر می‌توانید از خارش واژن جلوگیری کنید.

برای شستشوی ناحیه‌ی تناسلی خود از آب گرم و پاک کننده‌های ملایم استفاده کنید.

از صابون‌های معطر و لوسیون‌ها استفاده نکنید.

از محصولات بهداشتی زنانه که برای زیبایی و خوشبو کنندگی (همانند اسپری‌های خوشبو کننده و دوش واژینال) تبلیغ می‌شود، استفاده نکنید.

از لباس زیر با جنس نخ و کتان استفاده کنید.

به هنگام رابطه جنسی حتماً از کاندوم استفاده کنید.

بعد از ادرار کردن، واژن خود را از سمت جلو رو به عقب خشک بکنید.

 

منبع: نیک استار

این محتوا لایق چه امتیازی است؟ امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 votes, average: 2٫75 out of 5)

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه