خانه » سلامت » بیماری ها و راه درمان » مؤثرترین و بهترین روش های جلوگیری از زود انزالی در زنان و مردان

مؤثرترین و بهترین روش های جلوگیری از زود انزالی در زنان و مردان

روش های جلوگیری از زود انزالی

رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین مسائل در زندگی زناشویی به‌حساب می‌آید و کیفیت و دوام آن می‌تواند تأثیر بسزایی در روند زندگی زناشویی داشته باشد. یکی از مشکلات رابطه جنسی انزال زودرس است که ممکن است هم برای آقایان و هم برای بانوان پیش بیاید. در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های جلوگیری از زود انزالی در خانم‌ها و آقایان بپردازیم.

روش های جلوگیری از زود انزالی

روش های جلوگیری از زود انزالی در مردان و زنان

 

زود انزالی چیست؟

آنچه مسلم است این است که برای درمان یک مشکل ابتدا باید خود آن مشکل را شناخت. حال می‌خواهیم بدانیم که زود انزالی در مردان به چه حالتی گفته می‌شود؟

 

زود انزالی مردان

زود انزالی یا زود ارضایی به حالتی گفته می‌شود که مرد پس از تحریک و نعوظ کامل بلافاصله پس از شروع نزدیکی جنسی و دخول به ارگاسم و انزال برسد و توانایی ارضای جنسی همسر خود را نداشته باشد.

انزال زودرس بین ۳۰ ثانیه تا دو دقیقه بعد از شروع دخول صورت می‌گیرد. بیشتر مردان حتی برای مدت کوتاهی زود انزالی را در طول عمر خود تجربه می‌کنند و برای بسیاری از آن‌ها این مشکل دائمی نیست و پس از مدتی به‌خودی‌خود درمان می‌شود. زود انزالی وقتی تبدیل به مشکل می‌شود که از حالت موقت خارج‌شده و به حالتی دائمی تبدیل شوند و فرد بعد از هر آمیزش جنسی دچار انزال زودرس شود. روش‌های زیادی برای درمان زود انزالی وجود دارد که آن‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

می‌توان گفت که انزال زودرس در بیشتر موارد یک مشکل روانی است که در آن اندام‌های تناسلی فرد ممکن است حتی اختلالی نیز نداشته باشند. درواقع کسانی که دچار انزال زودرس هستند در تجربیات جنسی ابتدایی خود برای رسیدن به انزال زودتر، به دلایل مختلف فرهنگی و گاهی مذهبی، تحت استرس و اضطراب قرار داشتند و همین تصور و ذهنیت باعث شده که در طول زندگی‌شان دچار انزال زودرس باشند.

روش های جلوگیری از زود انزالی

مؤثرترین روش های جلوگیری از زود انزالی در مردان و زنان

 

مشکل طبیعی ازجمله اضطراب و استرس‌های روانی، هیجان و مشکلاتی از این قبیل می‌توانند باعث بروز بیماری انزال زودرس شوند. این مشکلات و استرس‌ها باعث می‌شوند که فرد حین برقراری رابطه جنسی نتوانند به‌راحتی روی خود رابطه تمرکز کند و درنتیجه دچار انزال شود.

از نظر فیزیکی نیز زود انزالی به دلیل تحریک سریع اعصاب موجود در سر آلت مردان رخ می‌دهد؛ و ازجمله دلایل آن می‌توان عدم رسیدن به بلوغ جسمی و جنسی کامل، فشار عصبی به خاطر رابطه جنسی، استرس، رابطه جنسی با همسر تازه ازدواج‌کرده و یا افسردگی نام برد.

همانطور که گفته شد زود انزالی بیشتر جنبه روانی دارد؛ بنابراین راه‌های درمان آن نیز بیشتر روانی هستند اما راه‌های فیزیکی نیز برای پیشگیری از آن وجود دارد که در اینجا تعدادی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

پیش نوازی

لمس کردن و نوازش دادن بدن شریک جنسی بدون انجام دخول را پیش نوازی می‌گویند. اگر این کار شما همراه با نفس‌های عمیق و آرام باشد می‌تواند کمک زیادی به درمان زود انزالی بکند. وقتی‌که در حال پیش نوازی و ملاعبه هستید فشارخون مرد و زن به‌آرامی بالا می‌روند و این باعث می‌شود که از ایجاد هیجان خیلی سریع و ناگهانی جلوگیری شود. توجه کنید که حفظ آرامش بسیار اهمیت دارد چراکه مردان خیلی سریع به نقطه اوج تحریک جنسی می‌رسند. با تمرین‌های پیش نوازی در مدت طولانی مردها می‌آموزند که چگونه هیجان خود را کنترل کنند و بنابراین می‌توانند ازلحاظ روانی بر روی جلوگیری از انزال خود تمرکز کنند و بتوانند در درازمدت به آن فائق آیند.

 

آرام شدن

همانطور که گفته شد درصد زیادی از مشکلات زود انزالی به دلیل استرس و عدم آرامش در فرد است؛ بنابراین می‌توان با تمرینات آرامش‌بخشی تکنیک‌های دم و بازدم یا نفس‌های عمیق به کسب آرامش کمک کرد. کلاس‌های مانند مدیتیشن و یوگا و یا هر مورد دیگری که باعث می‌شود فرد آرامش پیدا کند، می‌تواند در بهبود و درمان زود انزالی مؤثر باشد.

روش های جلوگیری از زود انزالی

مؤثرترین روش های جلوگیری از زود انزالی در زنان و مردان

 

حتما بخوانید  علت زود ارضا شدن مردان چیست؟ علت زود انزالی در مردان

تمرین ماهیچه‌های لگنی

برای این تمرین کافی است که خیلی محکم ماهیچه مثانه خود را فشار دهید. دقیقاً مانند حالتی که می‌خواهید جلوی ادرار خود را بگیرید. با انجام این کار ماهیچه‌های مرتبط با انزال خودشان را قوی می‌کند و بنابراین هنگام انزال می‌توانید با کنترل ماهیچه‌ها جلوی انزال زودرس را بگیرید.

همچنین قوی شدن ماهیچه‌ها باعث می‌شود که بیماری عدم نعوظ نیز بهبود یابد. چراکه با محکم نگه‌داشتن این ماهیچه‌ها خون در آلت نگه‌داشته می‌شود و حفظ می‌شود.

 

مکمل‌های طبیعی

برخی از افراد عقیده دارند که داروهای طبیعی می‌تواند زود انزالی را بهبود بخشد.

حقیقت این است که هیچ داروی گیاهی خاصی برای درمان این مشکل وجود ندارد و بیشتر داروهایی که در بازار وجود دارند تنها آرامش‌بخش هستند چراکه همانطور که اشاره شد زود انزالی بیشتر جنبه ذهنی و روانی دارد؛ بنابراین فرد با مصرف داروهای آرامش‌بخش به‌صورت کاذب آرامش میابد و بنابراین مدت بیشتری در رابطه جنسی دوام می‌آورد.

 

ژل و کرم‌های تأخیری بی‌حس‌کننده

می‌توان مقدار کمی ژل تأخیری روی سر آلت قرار داد تا از زود انزالی در آموزش جنسی جلوگیری کرد. این ژل‌ها در ناحیه‌ای استفاده می‌شوند که تا حدودی بتوانند بی‌حسی ایجاد کنند تا از تحریک بیش‌ازاندازه آن قسمت جلوگیری کنند تا زمان رابطه جنسی افزایش پیدا کند.

 

استفاده از کاندوم

استفاده از کاندوم باعث می‌شود که اصطکاک سر آلت در طول برقراری رابطه جنسی کم شود و بنابراین از تحریک بیش‌ازاندازه اعصاب آن جلوگیری می‌شود.

 

زود انزالی زنان

باوجوداینکه آقایان خیلی سریع‌تر از خانم‌ها ارضا می‌شوند و انزال زودرس در آقایان بسیار بیشتر از خانم‌ها مطرح است اما گاهی زود انزالی در زنان نیز به یک مشکل تبدیل می‌شود.

در زنان نیز زود انزالی یک مشکل روانی است و بیشتر به دلیل تفکرات و هیجانات فرد است و کمتر پیش می‌آید که زود انزالی به دلیل مشکلات فیزیکی و جنسی بدن خود فرد باشد.

برای درمان زود انزالی در زنان بهتر است در همان ابتدا به یک روان‌پزشک مراجعه کرد خجالت را کنار بگذارید و مشکل خود را با پزشک خود مطرح کنید چراکه ادامه این مشکل می‌تواند باشد که باعث افسردگی حاد شود و یا درنهایت باعث طلاق فرد گردد.

روش های جلوگیری از زود انزالی

بهترین روش های جلوگیری از زود انزالی در مردان و زنان

 

ساده‌ترین روش‌های درمان زود انزالی در زنان استفاده از ژل‌های بی‌حس‌کننده یا وای گرا است. ترک مصرف دخانیات از دیگر روش‌های مهم درمان زود انزالی در زنان است. مصرف سیگار قلیان و مواردی از این قبیل باعث می‌شود که زود انزالی در زنان بهبود پیدا کند چراکه دخانیات باعث به هم خوردن هورمون‌ها و فعالیت آن‌ها در بدن فرد می‌شود و باعث زود انزالی یا برعکس تأخیر در ارگاسم زنان می‌شود.

اگر فردی دچار زود انزالی است بهتر است که حرکات ورزشی و ورزش مکرر داشته باشد و ورزش را جزء برنامه هفتگی خود قرار دهد. بهترین ورزش‌ها برای حل این مشکل یوگا و ورزش‌های مانند آن هستند که برای آرامش مقاومت ذهن و بدن زنان مفید می‌باشد.

روش های جلوگیری از زود انزالی

بهترین روش های جلوگیری از زود انزالی در زنان و مردان

 

معاشقه طولانی بهترین و کاربردی‌ترین روش درمان زود انزالی در زنان است. هنگام برقراری رابطه جنسی فرد باید آسوده‌خاطر باشد، استرس نداشته باشد و لذت ببرد.

رژیم غذایی مناسب یکی دیگر از موارد درمان زود انزالی در زنان است. مصرف غذاهایی با طبع گرم برای این‌گونه افراد پیشنهاد می‌شود. گیاه جنسینگ نیز طبق گفته عده‌ای تأثیر مثبتی در درمان زود انزالی خواهد داشت اما پیشنهاد ما این است که پیش از مصرف این داروها با پزشک خود مشورت کنید.

برای خواب خود برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید برنامه مناسبی برای خواب داشته باشید تا روحیه خود را حفظ کنید و بدون استرس اضطراب و پرانرژی ظاهر شوید.

فاصله مناسب بین غذا خوردن و رابطه جنسی را رعایت کنید بهترین زمان برای مصرف غذا پیش از انجام رابطه جنسی است.

خونسردی و آرامش و صبر و تمرین نیز باعث می‌شود که زود انزالی تا حدی بهبود یابد.

یکی از مهم‌ترین علت‌های انزال زودرس، فاصله طولانی بین نزدیکی‌هاست؛ بنابراین بهتر است این مشکل نیز برطرف کنید.

درنهایت توصیه می‌شود که حتماً برای درمان مشکل خود تحت نظر یک پزشک اقدام کنید.

 

منبع: نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(1 رای, میانگین امتیاز: 2٫00 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه