خانه » سلامت » اخبار پزشکی » آیا گرمی و سردی شکم در تعیین جنسیت جنین تاثیر دارد؟

آیا گرمی و سردی شکم در تعیین جنسیت جنین تاثیر دارد؟

سردی شکم و جنسیت جنین – گرمی شکم و جنسیت جنین

سردی شکم و جنسیت جنین ، گرمی شکم و جنسیت جنین : گرمی شکم و سردی شکم چه نقشی در تعیین جنسیت جنین دارد آیا این حرف صحت دارد؟ گرم شدن شکم یا سرد شدن شکم، کدام یک باعث پسر شدن یا دختر شدن جنین می شود؟ جهت رسیدن به پاسخ سوالات با ما همراه باشید.

سردی شکم و جنسیت جنین

سردی شکم و جنسیت جنین – گرمی شکم و جنسیت جنین

 

جنسیت جنین برای مادران به‌خصوص مادران بارداری که می‌خواهند اولین فرزند خود را به دنیا آورند می‌توانند موضوع بسیار مهمی ‌باشد

ازآنجایی‌که تشخیص جنسیت جنین از طریق سونوگرافی از ماه سوم و چهارم به بعد مقدور است، ممکن است مادران در مورد جنسیت فرزند خود کنجکاوی زیادی به خرج دهند و به دنبال روش‌های دیگری برای تشخیص جنسیت می‌باشد

همانطور که پیش‌تر اشاره شد بسیاری از این روش‌ها که از آن‌ها به‌عنوان روش‌های مادربزرگ‌ها می‌توانیم یاد کرد اساس و پایه چندان علمی ندارد اما می‌توانند برای رفع حس کنجکاوی مادر مفید باشد. در این مورد می‌خواهیم به بررسی یکی از این روش‌ها بپردازیم. روش تشخیص جنسیت جنین با استفاده از سردی و گرمی شکم مادر باردار. همچنین این موضوع را با هم بررسی می‌کنیم که آیا مزاج مادر و گرمی و سردی آن تأثیری روی جنسیت جنین خواهد داشت یا خیر برای دانستن پاسخ این سؤال و سؤال‌های مشابه با ما همراه باشید.

 

تأثیر گرمی و سردی شکم مادر روی جنسیت جنین

در مورد جنسیت چنین و گرمی و سردی شکم این تفکر رایج است که اگر شکم مادر باردار خنک باشد و یا به‌اصطلاح شکمشان یخ کنند، جنین آن‌ها دختر است و برعکس اگر شکمشان گرم باشد و در ناحیه شکم احساس گرما داشته باشند، جنین پسر خواهد بود. اما همان‌طور که اشاره شد این مطالب پایه و اساس علمی ندارند و موارد نقض بسیاری در مورد آن‌ها دیده‌شده است. در اینجا فقط تفکر رایج بین عموم را برای شما آورده‌ایم.

 

 آیا سردی و گرمی مزاج تأثیری بر روی جنسیت جنین خواهد داشت یا خیر؟

گرمی شکم و جنسیت جنین

سردی شکم و جنسیت جنین – گرمی شکم و جنسیت جنین

 

برخلاف سایر باورهای رایج در مورد جنسیت جنین و شکل ظاهری و فیزیکی مادر و موضوعاتی از این قبیل، می‌توان گفت مزاج مادر می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی جنسیت جنین داشته باشد.  این موضوع ازنظر طب سنتی اثبات شده است. متخصصان طب سنتی عقیده دارند افرادی که می‌خواهند فرزند آن‌ها دختر شود باید تا حد نیاز خود از مواد غذایی سرد استفاده کنند اما نباید در این مورد زیاده‌روی کرد چراکه مصرف بیش‌ازحد این مواد غذایی خطرناک است. همچنین متخصصان عقیده دارند افرادی که دوست دارند فرزند آن‌ها پسر باشد باید از غذاهای سردی بخش کمتر استفاده کنند اما این افراد نیز نباید در مصرف گرمی‌ها زیاده‌روی کنند. چرا که این کار باعث ایجاد سوء مزاج‌های گرم در کل بدن و ناباروری در افرادی که مزاج پایه آن‌ها گرم است، خواهد شد.

همچنین عده ای عقیده دارند که در دوران بارداری اگر مزاج مادر به مواد سرد متمایل بود فرزند دختر در شکم دارند و اگر تمایل به خوراکی‌های گرم داشت فرزند پسر در شکم دارد.  به‌هرحال گفته می‌شود که هر موقع غالب مزاج‌ها به سمت سردی رفت، بچه دختر و هرگاه به سمت گرمی رفت بچه پسر خواهد بود. شاید بتوان گفت علت اینکه دخترزایی روزبه‌روز بین مردم بیشتر می‌شود این است که مردم به شکل‌های مختلف دچار سردی مزاج می‌شوند.

 

حتما بخوانید  نحوه تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر

رژیم غذایی برای دختر دار شدن

سردی شکم و جنسیت جنین

سردی شکم و جنسیت جنین – گرمی شکم و جنسیت جنین

 

از دیدگاه طب نوین مادرانی که قصد دارند دختر دار شوند، باید تحت نظر متخصص تغذیه از رژیم غذایی خاصی استفاده کنند که میزان بالاتری کلسیم و منیزیم و همچنین میزان کمتری پتاسیم و سدیم داشته باشد و تا زمان مثبت شدن تست بارداری به پیروی از این رژیم ادامه دهند.

غذاهایی که کلسیم و منیزیم بالا دارند شامل: لبنیات، انواع کلم، کشک و ماهی هستند. مواد غذایی با پتاسیم بالا و متوسط باید از رژیم غذایی مادران که قصد دختر دار شدن دارند حذف شوند. مواد غذایی ازجمله بامیه، سیب‌زمینی، قارچ، گوجه‌فرنگی، اسفناج، کدوحلوایی، تربچه، بادمجان، پیاز، ریواس، هویج، پرتقال، آلو، نخود سبز، کدو، خرما، شلیل، طالبی، گرمک، خربزه، گلابی، موز، کشمش، گیلاس، هلو، انگور، نارنگی و سیب ازجمله این غذاها هستند؛ اما خوراکی‌هایی ازجمله سبزیجات با پتاسیم پایین مانند کاهو، لوبیا، خیار، فلفل سبز و جوانه حبوبات احتیاجی به محدود شدن ندارند.

همچنین توصیه می‌شود که مادران باردار میزان نمک مصرفی خود را کم کنند و از مصرف مواد غذایی شور مثل خیار شور، غذاهای آماده و نیمه آماده، کالباس، سوسیس، پفک، چیپس، زیتون شور و انواع کنسروها دوری کنند. مغزهای خام آجیلی را بدون نمک مصرف کنند و از مصرف شکلات و شیرینی اجتناب کنند. همین‌طور مصرف انواع لبنیات به‌خصوص لبنیات کم‌چرب را افزایش دهند چراکه چربی لبنیات پرچرب با جذب کلسیم تداخل دارد.

 

رژیم غذایی برای پسردار شدن

گرمی شکم و جنسیت جنین

سردی شکم و جنسیت جنین – گرمی شکم و جنسیت جنین

 

گفته می‌شود که اگر مزاج پدر یا مادر یا هر دو آن‌ها سرد باشد و همچنین پدر و مادر بخواهند که فرزند آن‌ها پسر باشد باید رژیم غذایی با مزاج گرم برای آن‌ها تجویز شود. همچنین ماساژ بدن با روغن‌های گرم مثل روغن‌زیتون کنجد و سیاه‌دانه توصیه می‌شود. این‌گونه افراد بهتر است از مصرف زیاد لبنیات و آب دوری کنند و همچنین از شیرین‌کننده‌های طبیعی با مزاج گرم مانند نبات و مغزهای آجیلی استفاده کنند.

مصرف گوشت سفید را کم کنند و از گوشت گوسفند و تخم‌مرغ عسلی استفاده کنند. همچنین بهتر است میوه‌های مانند انگور، انجیر انبه و خرما را که مزاج گرم دارند در سبد غذایی خود قرار دهند.

ذکر یک نکته ضروری است که تا وقتی‌که از مزاج خود اطلاعی ندارید خودسرانه به سراغ رژیم‌های غذایی مختلف نروید چراکه رعایت نکردن تناسب غذاها با مزاج تأثیر منفی در عملکرد جنسی داشته و باعث بروز عوارض مختلف خواهد شد.

با توجه به آنچه گفتیم می‌توان تا حدودی جنسیت جنین را مشخص کرد اما موارد گفته شده برای تغییر جنسیت قطعی نیست. مصلحت ما را خداوند بهتر از هرکسی می‌دانند و به هر کس بخواهد فرزند دختر و به هر کس بخواهد فرزند پسر هدیه خواهد داد.

 

پیشنهاد : اگر می خواهید که فرزندتان پسر شود مطالعه مطلب برای پسردار شدن صبحانه چی بخوریم را توصیه می کنیم.

 

منبع: نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(10 رای, میانگین امتیاز: 4٫10 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه