خانه » سلامت » اخبار پزشکی » پانزده گیاه دارویی موثر جهت کوچک کردن سینه زنان در طب سنتی

پانزده گیاه دارویی موثر جهت کوچک کردن سینه زنان در طب سنتی

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

معمولاً هر فردی دوست دارد که بدن کاملاً بی‌نقصی داشته باشد. برخی از افراد تلاش می‌کنند به هر نحوی به این مهم دست یابند و البته این بی‌نقصی در نظر فردی با نظر فرد دیگر قطعاً متفاوت خواهد بود. عده‌ای حتی حاضرند زیر تیغ جراحی هم بروند تا بدن بی‌نقصی داشته باشند.بدن انسان پر از زیبایی و هماهنگی است اما گاهی ممکن است برخی از اندام‌ها این تعادل را به هم بزنند. یکی از مواردی که می‌تواند باعث عدم هماهنگی بدن ازنظر فرد شود سایز سینه خانم‌هاست.

سایز سینه و بزرگی و کوچکی آن تأثیر بسزایی در تناسب‌اندام و زیبایی خصوصاً برای خانم‌ها دارد. جدا از سلیقه شخصی خانم‌هایی که سایز سینه آن‌ها بزرگ است، این افراد ممکن است دچار خمیدگی شانه‌ها، درد کمر شانه و گردن، گرفتگی عضلات گردن، سردرد و مشکلات مربوط به کمردرد ناحیه لگن و پاها و تنگی نفس شوند.

 

چه عواملی باعث بزرگ شدن سینه می‌شوند؟

ابتدا قرار است باهم بررسی کنیم که چه عواملی باعث بزرگ شدن سینه می‌شود. سینه‌ها معمولاً پیش از سن بلوغ شروع به رشد می‌کند و تا حدود ۲۰ سالگی این رشد ادامه خواهد یافت. اگر رشد سینه طبیعی باشد، سینه در سن ۲۰ سالگی سایز و اندازه مطلوبی خواهد داشت و اگر این رشد سریع باشد در سن ۲۰ سالگی فرد دارای سینه‌های بزرگ و یا شاید ناهماهنگ خواهد بود. عواملی مثل اختلال و عملکردهای هورمونی، افزایش وزن شدید، حاملگی و شیردهی، وراثت، شکل بدن، مصرف برخی از داروها و روش‌های درمانی مانند شیمی‌درمانی، استروئیدهای آنابولیک و ماری‌جوانا می‌تواند باعث افزایش سایز سینه در بانوان شود.

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي – كوچك كردن سينه زنان – سينه كوچك كردن – كوچك كردن سينه بدون عمل جراحي

شاید شما نیز جزء آن دسته افرادی باشید که فکر می‌کنید تنها راه کوچک کردن سینه جراحی است اما در این مقاله باهم با تعدادی از روش‌ها و گیاهان دارویی برای تعادل هورمونی و کوچک کردن سینه‌ها آشنا می‌شویم؛ اما در ابتدا بهتر است متذکر شویم که معرفی گیاهان به معنی تجویز خودسرانه آن‌ها نیست و حتماً باید بیش از مصرف آن‌ها با پزشک خود مشورت کنید.

 

گیاهان دارویی برای تعادل هورمونی و کوچک کردن سینه‌ها

بسیاری از گیاهان ممکن است بتوانند به‌طور طبیعی تعادل هورمونی در بدن شما برقرار کنند. عدم تعادل هورمونی باعث بالا بودن هورمون استروژن می‌شود که این مورد یکی از عوامل بزرگ کننده پستان است.

 

 

سیب‌زمینی شیرین وحشی

کوچک کردن سینه با گیاهان دارویی

کوچک کردن سینه با گیاهان دارویی

روش کوچک کردن سینه – براي كوچك كردن سينه – راههای کوچک کردن سینه – روش كوچك كردن سينه زنان

از این گیاه با نام سیب‌زمینی هندی وحشی نیز یاد می‌کنند. عده‌ای اعتقاددارند که این گیاه برای بهبود عملکرد کبد و سیستم اندوکرین بسیار مفید خواهد بود. یکی دیگر از خاصیت‌های سیب‌زمینی شیرین وحشی تنظیم سیستم جنسی زنان است؛ که در دوره‌های قاعدگی و یائسگی مفید است. همچنین این نوع سیب‌زمینی می‌توانند به درمان نازایی و عقیمی نیز کمک کند. این گیاه روی هورمون‌های جنسی مانند استروژن و پروژسترون تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که بدن به تعادل هورمونی برسد و این موضوع می‌تواند به کوچک کردن سینه‌ها کمک کند. این گیاه دارای ساپونین است که با متابولیسم لیپیدها باعث کاهش بافت چربی شده و جذب کلسترول از روده را نیز کم می‌کند. البته مصرف بیش‌ازحد این گیاه می‌تواند منجر به کاهش سطح کلسترول می‌شود.

 

گیاه زراوند سیاه یا گل مار

این گیاه توسط بومیان آمریکایی برای اولین بار شناسایی و استفاده شد؛ که امروز در طب سنتی گسترش وسیعی پیدا کرده است. از آن برای درمان بیماری‌های کلیوی و افسردگی استفاده می‌شود. همچنین از این گیاه برای درمان روماتیسم و بیماری‌های عصبی نیز استفاده می‌شود. در عصر حاضر کاربرد وسیعی اصلی این گیاه در بیماری‌ها و مشکلاتی که برای زنان به وجود می‌آید و از این گیاه به‌عنوان مکمل غذایی استفاده می‌شود. مصرف این گیاه باعث کاهش درد قاعدگی و کم شدن عوارض یائسگی می‌شود. همچنین مطالعات نشان داده‌اند که این گیاه بی‌خطر است اما برای صحت این ادعا مطالعات بیشتری موردنیاز است.

عوارض جانبی استفاده از گیاه گل مار می‌تواند شامل استفراغ، سرگیجه، اسهال، گیجی، تعریق زیاد و کاهش فشارخون باشد که در برخی افراد مشاهده می‌شود. برای مصرف این گیاه بهتر است که دم‌کرده آن را با یک قاشق چای‌خوری از این گیاه ه به ازای هر فنجان آب تهیه کنید. برای این کار باید برگ‌ها و گل‌های گیاه را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه و ریشه‌های آن را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در آب خیس کنید و هرروز ۲ تا ۴ فنجان از این محلول را در زمان‌های دلخواه کنید.

 

 

گیاه پنج‌ انگشت یا درخت پاک‌دامن

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

براي كوچك كردن سينه چه بايد كرد – کوچک کردن سینه ها – روشهای کوچک کردن سینه

این گیاه نام‌های مختلف دیگری نیز دارد. مثل فلفل راهبان. به‌صورت طبیعی در نواحی مدیترانه‌ای رویش می‌کند. اینکه این ماده چطور در بدن فرد تأثیر می‌گذارد کاملاً شناخته‌شده نیست، اما تحقیقات نشان می‌دهند که این گیاه اثر دوپامینرژیکی دارد و تأثیری روی ترشح پرولاکتین خواهد داشت. به این صورت که این گیاه باعث منع فعالیت گیرنده‌های دوپامین ۲ و رقابت در باند شدن آن‌ها می‌شود و این موضوع نیز باعث افزایش میزان آزادسازی پرولاکتین می‌شود از طرفی کاهش پرولاکتین بر هورمون‌های محرک فولیکولی تأثیر می‌گذارد که باعث کاهش مقادیر هورمون‌های جنسی استروژن در زنان و تستسترون در مردان خواهد شد. به دلیل اینکه این گیاه برای سرکوب تمایلات جنسی مفید است در گذشته توسط راهبان برای کاهش میل جنسی استفاده می‌شده است. در کشور آفریقا نیز از این گیاه به‌عنوان یک گیاه سنتی یاد می‌کنند.

 

این گیاه در بهبود تغذیه مؤثر است و می‌توان آن را به‌صورت خام به‌صورت اکسیر و یا به حالت شربت مصرف کرد؛ اما محبوب‌ترین نوع آن مصرف عصاره مایع آن به‌صورت ناشتا است. از این گیاه در مصارف پزشکی برای درمان سندروم پیش از قاعدگی و کاهش درد پستان استفاده می‌شود. همچنین در حال حاضر از عصاره این گیاه برای کاهش اندازه سینه و مشکلات زنان استفاده می‌شود. به دلیل اینکه این گیاه ممکن است اختلال هورمونی ایجاد کند مصرف آن در زنان باردار و شیرده ممنوع می‌باشد. از این گیاه بانام‌های دیگری ازجمله عفیفه، تخم پنج‌انگشت، فلفل بری و دل‌آشوب یاد می‌شود. در کشور ما این گیاه در اطراف استان قم در روستای طغرود کاشته می‌شود.

 

حتما بخوانید  خواص خوردن شیر همسر و حکم شرعی خوردن شیر همسر چیست؟

 

گیاه خار شیر

گیاه خار شیر که از آن با عنوان کنگر فرنگی وحشی نیز یاد می‌شود گیاهی از خانواده‌ی مینا است. از این گیاه مدت‌هاست که برای تنظیم فعالیت کبد استفاده می‌شود. همچنین از آن برای درمان سیروز کبدی و هپاتیت مزمن نیز بهره می‌برند. این گیاه علاوه بر خواصی که برای کبد دارد، فواید دیگری نیز دارند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کاهش سلول‌های سرطانی در سرطان رحم سرطان، پستان و سرطان پروستات، کاهش سطح کلسترول خون، کاهش مقاومت انسولین در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲.

از این گیاه به شکل خوراکی و همچنین به‌عنوان غذا نیز استفاده می‌شود. ریشه این گیاه به‌صورت خام یا آب‌پز یا نیم‌پز یا سرخ‌شده از مدت‌ها پیش مورداستفاده قرار می‌گرفته است. از بخشه‌ای دیگری از گیاه مانند برگ نیز می‌توان استفاده کرد و استفاده از آن به‌جای اسفناج در سالاد پیشنهاد می‌شود.

 

 

چای سبز

این روزها برای درمان هر نوع چاقی، چای سبز پیشنهاد می‌شود. چای سبز متابولیسم بدن را بالا می‌برد و همچنین به دلیل داشتن کاتچن برای قسمت‌هایی از بدن که دارای چربی انباشته‌شده هستند بسیار مفید است و باعث می‌شود که چربی سوزی در این ناحیه‌ها بیشتر شود. همچنین مصرف مرتب چای سبز علاوه بر کوچک کردن سینه‌ها از سرطان سینه نیز جلوگیری می‌کند.

 

 

سفیده تخم‌مرغ و پیاز

برای استفاده از این دو ماده به‌منظور کاهش سایز سینه توصیه‌شده که سفیده تخم‌مرغ را جدا کنید و آن را به سینه خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آب یک عدد پیاز را بگیرید و آن را با یک لیوان آب مخلوط‌کنید و سفیده تخم‌مرغ را با استفاده از این محصول از روی سینه خود پاک‌کنید و پس از یک ساعت حمام کنید با انجام این کار ۳ مرتبه در هفته می‌توانید نتیجه بگیرید.

 

 

تخم کتان

امگا ۳ و اسیدهای چرب باعث می‌شوند که میزان استروژن بدن کاهش یابد. تخم کتان دارای این دو ماده مفید است بنابراین می‌توانید یک قاشق غذاخوری از تخم کتان را در یک لیوان آب جوش بریزید و اجازه دهید که دم بکشد. می‌تواند این کار را داخل فلاکس انجام دهید سپس روزی یک‌بار از این دم‌نوش بنوشید.

 

 

زردچوبه و چریش

مصرف زردچوبه برای مادران شیرده مفید است چراکه مادران پس از زایمان وارد مرحله شیردهی می‌شوند و اغلب دچار درد و تورم در سینه‌هایشان هستند. زردچوبه و چریش خاصیت ضدالتهابی و ضد تورم دارند؛ بنابراین برای از بین بردن ورم و درد سینه مفید هستند. دو لیوان آب جوش آماده کنید و دو برگ چریش و دو قاشق غذاخوری زردچوبه بریزید و چند ثانیه بجوشانید. می‌توانید برای طعم بهتر آن از عسل استفاده کنید. این ترکیب را هرروز بنوشید تا به نتیجه دلخواه برسید.

 

 

زنجبیل

کوچک کردن سینه با گیاهان دارویی

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

گياهان دارويي براي كوچك كردن سينه – کوچک کردن پستان – راه کوچک کردن سینه – چگونه سينه را كوچك كنيم

زنجبیل باعث افزایش سوخت‌وساز چربی‌های انباشته‌شده در بدن می‌شود. یک قاشق غذاخوری ریشه زنجبیل را داخل یک لیوان آب جوش بجوشانید. پس‌ازآن می‌توانید به آن یک قاشق چای‌خوری عسل اضافه کنید. روزی یک‌بار از این نوشیدنی بنوشید تا شاهد تغییرات در سایز سینه‌ها باشید.

 

 

دانه شنبلیله

دانه شنبلیله باعث سفت شدن بافت سینه می‌شود و این امر باعث کوچک شدن سایز سینه‌ها خواهد شد. هنگام شب سه قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را در آب خیس کنید. صبح روز بعد آن را به‌خوبی بکوبید تا به حالت خمیر در بیاید. سپس این خمیر را روی سینه خود بمالید. پس از ۱۰ دقیقه با آب شستشو دهید. این کار را هفته‌ای دو بار انجام دهید تا سینه‌های شما کوچک‌تر و سینه‌هایتان سفت شوند.

 

 

گوارانا

از گیاه گوارانا در مقادیر زیاد در قرص‌های کاهش سایز سینه استفاده می‌شود. این گیاه حاوی تانن و کافئین است که باعث افزایش سوخت‌وساز در بدن می‌شود و چربی‌های سینه و بافت‌های چربی در ناحیه سینه را هدف قرار داده و آن‌ها را می‌سوزانند.

 

 

کندر

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

چگونه سینه های خود را کوچک کنیم – چگونه سینه خود را کوچک کنیم – چگونه سینه ها را کوچک کنیم

کندر و پوست صدف خشک‌شده و جو را باهم مخلوط‌کنید و آن‌ها را بسایید و سپس مقداری سرکه به آن اضافه کنید و شب‌ها آن روی سینه خود بمالید و بخوابید.

 

 

‏زیره

کوچک کردن سینه با گیاهان دارویی

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

روش کوچک کردن پستان – راههای کوچک کردن پستان – کوچک کننده سینه

هنگام شب سینه‌های خود را با آب زیره کرمان ماساژ دهید. سپس یک قطعه پارچه نخی را در داخل سرکه بگذارید و آن‌ها را در حالتی که مرطوب هستند روی سینه خود قرار دهید و بخوابید.

 

 

خاک رس

یک شب در هفته هنگام خواب ۲۰ مثقال خاک رس و دو مثقال شوکران را بکوبید. آن‌ها را با سرکه مخلوط‌ کنید و خمیر حاصل را روی سینه‌های خود قرار دهید. هر روز چند مرتبه دستمالی را که در آب سرد فرو برده‌اید روی سینه‌های خود قرار دهید.

 

 

روغن های طبیعی

علاوه بر روشهای که در بالا راهی نیز وجود دارن و آن کوچک کردن سینه با ماساژ است ماساژ دادن سینه با روغن‌های طبیعی نیز می‌تواند در کاهش سایز سینه مؤثر باشد. همچنین ورزش‌های مخصوصی برای سفت کردن و کوچک شدن سینه وجود دارند. بهتر است هرروز سینه خود را با روغن نارگیل یا روغن‌زیتون ماساژ دهید. روش کار به این صورت است که ابتدا دستان خود را با روغن چرب کرده و آن‌ها را خوب به هم بمالید تا دستتان گرم شود. سپس اطراف سینه را بدون لمس نوک سینه به‌صورت دایره‌ای ماساژ دهید. از ابتدای سینه به سمت نوک سینه به اطراف به‌صورت حرکات دایره‌ای این کار را انجام دهید. روزی ۱۰ دقیقه آن را طول دهید. قبل از این کار حتماً سینه را با روغن‌های طبیعی چرب کنید.

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

كوچك كردن سينه با گياهان دارويي

 

مصرف مواد غذایی مانند مرکبات انواع دانه‌ها و مغزها و ماهی نیز در کاهش سایز سینه مؤثر است. طبیعی است مصرف غذاهای چرب، فست فود و شیرینیجات به مقدار زیاد باعث می‌شود که سینه‌های شما زشت و ناهماهنگ شوند و همیشه ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

 

توجه : جهت کوچک کردن سینه روش دیگری وجود دارد و آن كوچك كردن سينه با ماساژ است که مطالعه آن را به شما توضیه می کنیم جهت مشاهده مطلب کوچک کردن سینه با ماساژ بر روی كوچك كردن سينه با ماساژ کلیک کنید.

 

منبع: نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(21 رای, میانگین امتیاز: 3٫62 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه