خانه » سلامت » اخبار پزشکی » فواید و خواص روغن خراطین برای پوست صورت و بدن

فواید و خواص روغن خراطین برای پوست صورت و بدن

خواص روغن خراطین برای پوست صورت و بدن

جالب ترین نکته ای که در مورد خواص روغن خراطین یا فواید روغن خراطین خوب است بدانید، این است که این روغن از نوعی کرم های خاکی حلقوی شکل به دست می آید.

بله ! از معدود روغن هایی که منشاء آن یک موجود زنده می باشد می توان به روغن خراطین اشاره کرد.

بیش از سه هزار نوع کرم خاکی در جهان وجود دارد به جز تعداد کمی از کرم ها ، بقیه از نظر ساختار بدنی مشابه یک دیگر بوده و عملکرد یکسانی دارند. به طوریکه اکثر کرم های خاکی باعث جابه جایی ذرات ریز خاک شده به تنفس و شخم زدن خاک کمک قابل توجهی می کنند.

اما تعداد کمی از این گونه کرم ها به دلیل مواد مغذی بالایی که دارند در تامین غذای مردم بعضی از کشورها نقش با ارزشی ایفاء می کنند.

خواص روغن خراطین برای پوست صورت و بدن

فواید و خواص روغن خراطین برای پوست صورت و بدن

یکی از انواع کرم های خاکی، کرمی است قرمز و حلقوی به نام ایزینیا فتیدا که به آن کرم قرمز نیز گفته می شود. این کرم ها که همان کرم هایی هستند که پس از باران بر روی زمین های خاکی قابل مشاهده اند به کرم قرمز کالیفرنیایی نیز شهرت دارند.

یکی از کاربردهای بسیار با ارزش این کرم ، تولید ورمی کمپوست می باشد که باعث تبدیل میلیون ها تن زباله به کود های با ارزش ورمی کمپوست می باشد.

جالب است بدانید هفتاد در صد بدن این کرم ها از پروتئین تشکیل شده است (یعنی سه برابر گوشت پروتئین دارد).شگفت انگیز تر آن که بدن این کرم ها دارای مقادیر زیادی امگا سه نیز می باشد.

در سال ۱۹۴۲ میلادی  زیست شناسان این کرم ها را شناسایی کرده و پس از پنجاه و هفت سال تحقیق و بررسی و کشف خواص بی نظیر آن ها در سال ۱۹۹۷ شروع به کسب و کار با استفاده از این کرم های با ارزش نمودند.

 

تهیه روغن خراطین اصل از کرم خاکی قرمز

این کرم های بی نظیر علاوه بر نقش موثری که در کمپوستینگ دارند، در محصولات آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می شوند به این صورت که از این کرم ها طبق فرایند های خاصی روغنی استخراج می شود که خواص زیبایی و درمانی بالایی دارد، این روغن همان روغن خراطین می باشد که در تمام جهان مصرف آن متداول است.

فواید و خواص روغن خراطین برای پوست صورت و بدن

فواید و خواص روغن خراطین برای پوست صورت و بدن

از معروف ترین خواص این روغن به افزایش حجم موضعی اندام های مختلف بدن می توان اشاره کرد.

متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل شیوع تب زیبایی بین جوانان انجام عمل های زیبایی و جراحی های پلاستیک رشد نگران کننده ای داشته است، با توجه به هزینه ی بالای عمل های زیبایی و بعضی از عوارض غیر قابل جبران آن ، شاید بتوان گفت استفاده از روش های طبیعی نظیر استفاده از روغن خراطین به جای جراحی ها و تزریق ها و پروتز گذاشتن پیشنهاد قابل تاملی می باشد.

روغن خراطین به دلیل ترکیب های خاصی که دارد در حجم دهی اعضای بدن تاثیر فوق العاده ای می گذارد، چنان چه اگر از روغن خراطین اصل استفاده شود در حجم دادن به گونه ها و سایر اعضای بدن تاثیری برابر عمل های زیبایی می گذارد.

در طب سنتی از روغن خراطین به عنوان حجم دهنده ی لب ها، گونه ها، سینه ها، باسن و اندام جنسی آقایان نام برده می شود.

هم خانم ها و هم آقایان می توانند از روغن خراطین استفاده کنند، مصرف موضعی این روغن در آقایان باعث افزایش حجم عضلات آنها می شود و جایگزین مناسب و بی عارضه ای برای قرص ها و داروهای عضله ساز به شمار می رود.

خانم ها نیز می توانند از روغن خراطین به صورت موضعی برای برجسته کردن گونه ها و لب های خود استفاده کرده و زیبایی خیره کننده ای کسب کنند.

خواص روغن خراطین برای صورت – قبل و بعد از استفاده از روغن خراطین بر روی لب

پزشک و دانشمند ایرانی، ابو علی سینا، اولین بار با ترکیب روغن کنجد و زیتون و استفاده از کرم های خاکی قرمز روغن خراطین به دست آورد و برای درمان تعدادی از بیماری ها از آن استفاده کرد. امروز اما شرکت های آرایشی و بهداشتی معتقدند روغن های خراطینی که به بازار می فرستند صد در صد از کرم های خاکی قرمز تشکیل شده و ترکیب دیگری ندارد.

 

حتما بخوانید  موثرترین راه های افزایش قد در سن 20 سالگی با روشهای ساده و خانگی

فواید روغن خراطین برای پوست صورت و بدن

۱٫ حجم دهنده ی طبیعی لب: یکی از فواید روغن خراطین برای صورت حجم دهندگی لب می باشد برای داشتن لب های حجیم و قلوه ای روزی دوبار ، هر دفعه ابتدا پانزده دقیقه لب های خود را به آرامی ماساژ داده سپس لب ها را به روغن خراطین آغشته کرده مجددا پانزده دقیقه لب ها را ماساژ دهید تا روغن به طور کامل جذب لب هایتان شود . برای نتیجه گرفتن حدود دوماه این کار را انجام دهید.

 

۲٫ افزایش حجم و سفتی سینه: یکی دیگر از خاصیت روغن خراطین برای بدن، افزایش حجم سینه و سفتی سینه است، بسیاری از زنان از سایز کوچک سینه ی خود رنج می برند یا به دلیل شیردهی نگران افتادگی و کوچک شدن سینه های خود هستند، طب سنتی معتقد است با ماساژ روغن خراطین بر روی سینه ها به مدت دو ماه می توان باعث بزرگی و سفتی آن ها شد روش استفاده از این روغن برای این منظور مانند مطلب شماره ی یک می باشد، فقط در هنگام ماساژ باید توجه داشت که ماساژ دورانی و رو به بالا باشد.

 

حتما بخوانید  علائم جنین پسر در سه ماهگی + راههای تشخیص جنسیت جنین در اوایل بارداری

۳٫ از بین بردن چین و چروک صورت: از بین بردن چین و چروک صورت یکی دیگر از خواص روغن خراطین برای صورت است، استفاده از روغن خراطین باعث افزایش گردش خون در موضعی که روغن بر روی آن استفاده شده است می شود که گزارشات نشان می دهد روغن خراطین در کاهش چین و چروک های پوستی تاثیر مثبتی داشته است.

 

۴٫ افزایش گردش خون: روغن خراطین با افزایش گردش خون در موضع استفاده شده باعث تحریک ماهیچه های آن قسمت شده افزایش حجم و رشد ماهیچه ها را در بر دارد.

 

۵٫ گونه گذاری صورت: امروزه به دلیل تغییر معیارهای زیبایی صورت افراد زیادی به دنبال صورت لاغر و استخوانی می باشند که در نتیجه نیاز به گونه هایی برجسته برای زیبا شدن صورتشان دارند، روغن خراطین در صورت اصل بودن و استفاده ی مدام می تواند مانند تزریق ژل و چربی عمل کرده باعث برجسته شدن گونه ها شود. به این منظور به مدت سه الی شش ماه روزانه روغن خراطین را بر روی گونه ی خود بزنید و  دورانی به سمت بالا به آهستگی گونه های خود را ماساژ دهید.

 

۶٫ افزایش سایز آلت تناسلی آقایان: از دیگر خواص روغن خراطین برای پوست صورت و بدن، افزایش حجم و افزایش سایز آلت تناسلی آقایان می باشد، روغن خراطین باعث افزایش جریان خون در موضعی که از آن استفاده شده می شود بنابراین بهترین و بی خطرترین روش برای افزایش سایز اندام های جنسی مردانی که از کوچکی اندام جنسی خود رنج می برند ماساژ موضعی با روغن خراطین به مدت دوماه می باشد.

 

ذکر این نکته ضروری است که حتما قبل از مصرف روغن خراطین برای پوست صورت و بدن نسبت به حساسیت نداشتن نسبت به آن مطمئن شوید. به این صورت که ابتدا مقدار کمی روغن بر روی قسمت کوچکی از گونه ها زده در صورت حساسیت نداشتن بر روی تمام صورت استفاده کنید.

 

برای گرم شدن طبع روغن خراطین گاه به آن موادی اضافه می کنند. مثلا بعضی از روغن های خراطین موجود در بازار قرمز هستند که از فلفل قرمز در آن ها استفاده شده است و ممکن است مصرف آن در پوست صورت باعث التهاب و جوش شود.

یا در ترکیب بعضی از روغن های خراطین از پودر زنجبیل استفاده می شود که رنگی کرم رنگ پیدا می کند.

به هر  حال این مطلب ثابت شده است که روغن خراطین به دلیل وجود الانتئین بالا در افزایش حجم عضلات ماهیچه ای تاثیر به سزایی دارد و شما می توانید برای رسیدن به این منظور از این روغن استفاده نمایید.

 

منبع: سایت نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(10 رای, میانگین امتیاز: 3٫70 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه

پنج + 5 =