خانه » سلامت » اخبار پزشکی » آيا خودارضايي باعث پارگي بكارت ميشود؟

آيا خودارضايي باعث پارگي بكارت ميشود؟

آیا خودارضایی باعث پارگی بکارت میشود

برای بسیاری از دختر خانم‌ها و به خصوص خانواده‌ ی دختر و خانواده ی آقا پسرها پاره نشدن پرده بکارت بسیار مهم است. البته این موضوع در کشور های غربی مطرح نیست.

دختر خانم‌ها قبل از ازدواج برای این که نوع پرده بکارت خود را بدانند و سالم بودن پرده بکارت را تأیید کنند به پزشک زنان مراجعه می‌کنند، ممکن است این موضوع برای دختر خانم‌ها نگران کننده باشد.

ممکن است عده‌ای از دختر خانم‌ها قبل از ازدواج عمل خود ارضایی را انجام داده و یا به این عمل اعتیاد پیدا کرده و به صورت مداوم خواسته یا ناخواسته به انجام این عمل عادت کرده باشند.

خوب طبیعی است که این سؤال ذهنشان را درگیر کند که آیا خود ارضایی باعث پارگی پرده بکارت می‌شود یا نه؟ در ادامه پاسخ این سؤال را ببینید.

آيا خودارضايي باعث پارگي بكارت ميشود

آيا خودارضايي باعث پارگي بكارت ميشود

 

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت بافت نازکی از جنس دیواره واژن می‌باشد که قسمت ورودی اندام تناسلی خانم‌ها را می‌پوشاند.

این پرده در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان و در دهانه واژن قرار دارد. پرده بکارت شکل‌های متفاوتی دارد و در خانم‌ها متفاوت است اما عملکرد آن یکسان است.

البته بعضی از دختر خانم‌ها ممکن است اصلاً پرده بکارت نداشته باشند و یا عده‌ای دیگر پرده بکارتشان از نوع حلقوی قابل اتساع بوده و هنگام برقراری رابطه‌ ی جنسی، پرده پاره نشود و بعد از رابطه نیز حفظ شود.

برای تشخیص نوع پرده بکارت قبل از ازدواج می‌توانید از متخصص این موضوع را دریابید.

آيا خودارضايي باعث پارگي بكارت ميشود

آيا خودارضايي باعث پارگي بكارت ميشود

 

آیا خودارضايي باعث پاره شدن بكارت ميشود؟

در جواب این سؤال باید گفت که خود ارضایی که با مالش و لمس اندام تناسلی انجام می‌شود، باعث پارگی پرده بکارت نخواهد شد تنها در صورتی خود ارضایی، آسیب و پارگی را به همراه دارد که جسم ، وسیله‌ ای یا چیزی وارد واژن شود.

البته این موضوع را فراموش نکنید که خود ارضایی به هر نحوی که انجام شود کاری ناپسند بوده و گناه است و علاوه بر آن طراوت و شادابی روح و جسم شما را به مرور زمان از بین خواهد برد.

 

حتما بخوانید  آموزش پاره کردن پرده بکارت بدون درد در شب زفاف یا اولین رابطه جنسی

عواملی که باعث پارگی پرده بکارت می‌شوند

عده‌ای گمان می‌کنند انجام ورزش‌هایی از قبیل سوار کاری، دو و یا پرش از مانع و شنا باعث پارگی پرده بکارت می‌شود اما باید گفت که این طرز تفکر اشتباه است، انجام هر ورزشی اگر با حادثه و سقوط فرد از ارتفاع همراه باشد و باعث شود نوک تیزی به اندام تناسلی دختر برخورد کند احتمال پارگی وجود دارد.

البته ورزش ژیمناستیک ممکن است به دلیل انجام حرکات کششی بسته به نوع پرده بکارت دختر خانم باعث پارگی پرده شود.

آيا خودارضايي باعث پارگي بكارت ميشود

آيا خودارضايي باعث پارگي بكارت ميشود

 

تصادف نیز یکی دیگر از مواردی است که ممکن است در اثر ضربه و برخورد جسمی و ورود آن به واژن باعث پارگی پرده بکارت شود.

انجام عمل‌های وخیم لگنی نیز پارگی پرده بکارت را به دنبال دارد.

برداشتن وزنه‌ های سنگین نیز به دلیل فشاری که به قسمت زیر دل وارد می‌شود می‌تواند یکی دیگر از عوامل پارگی پرده بکارت نام برده شود.

در نهایت دخول و برقراری رابطه‌ ی جنسی و یا تجاوز نیز از مسائلی است که باعث پارگی پرده بکارت می‌شود.

 

منبع: نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(4 رای, میانگین امتیاز: 2٫50 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.

  1. آیا با انگشت کردن به داخل واژن پرده پاره میشود

    • سلام و درود
      بله ورود انگشت یا هرچیزی به داخل واژن منجر به پارگی پرده بکارت میشود اگر در حین دخول با انگشت و یا هرچیزی به داخل واژن، خون از دهانه واژن خارج شود پرده بکارت شما آسیب دیده است اما به طور قطعی نمیتوان گفت که پرده بکارت به صورت کامل پاره شده و یا برداشته شده است. در صورتی که نوع پرده بکارت شما از نوع حلقوی یا ارتجایی باشد با دخول هیچ آسیبی نمی بیند و هیچ خونی از واژن خارج نمی شود.
      در صورتی که از نوع پرده بکارت خود و یا از میزان آسیب دیدگی اطلاعی ندارید با مراجعه به ماما و دادن چکاپ، از میزان آسیب دیدگی یا از نوع پرده مطلع خواهید شد.

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه