تبلیغات
خانه » تکنولوژی » تبلت و موبایل » چگونه شماره خود را در تلگرام مخفی کنیم؟

چگونه شماره خود را در تلگرام مخفی کنیم؟

مخفی کردن شماره در تلگرام

چگونه شماره خود را در تلگرام مخفی کنیم؟ یکی از محبوب ترین پیام رسان های حال حاضر که بسیار مورد استقبال مردم کشور ما قرار گرفته است، پیام رسان تلگرام است. این پیام رسان، رایگان، قدرتمند و بسیار سریع است. به همین دلیل توجه کاربران را به خود جلب کرده است. یکی از دغدغه های اصلی افراد و کاربران دنیای مجازی، حفظ اطلاعات و حفاظت از حریم شخصیشان است. نرم افزار تلگرام برای نصب و راه اندازی در ابتدا به شماره تماس تلفن همراه شما نیاز دارد. بنابراین ممکن است عده ای با این تفکر که نمی‌خواهند شماره تماسشان در اختیار سایر کاربران قرار گیرد، از نصب این نرم افزار منصرف شوند. بنابراین در این آموزش قصد داریم روش هایی برای مخفی کردن شماره تماس تلفن همراه تان در پیام رسان تلگرام را به شما آموزش دهیم.

چگونه شماره خود را در تلگرام مخفی کنیم

چگونه شماره خود را در تلگرام مخفی کنیم

 

user name  یا شناسه کاربری چیست؟

در این پیام رسان، گزینه ای وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید برای خود نام کاربری یا همان شناسه تعریف کنید که در این نرم افزار با عنوان username  آورده شده است. اگر شما برای خود شناسه تعریف کنید، می‌توانید آن را در اختیار سایر افراد قرار دهید تا با استفاده از آن به شما پیام دهند. بنابراین دیگر نیازی نیست شماره تماستان را در اختیار سایرین قرار دهید. ابتدا با هم روش تعریف کردن شناسه کاربری برای خود را بررسی می‌کنیم.

روش انجام این کار بسیار ساده است، کافی است در پیام رسان تلگرام، به قسمت تنظیمات بروید، و روی قسمت user name  کلیک کنید و شناسه کاربری دلخواهتان را تایپ کنید.

 

روش مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که اگر شما شماره شخصی را ذخیره کرده باشید، طرف مقابل نیز شماره تماس شما را در اختیار خواهد داشت و شماره تماستان در قسمت اطلاعات کاربری پروفایلتان برای آن شخص نمایش داده خواهد شد. پس دقت کنید که اگر با دستگاه خاصی که می‌تواند متعلق به شما یا شخص دیگری باشد، با شماره خودتان به تلگرام متصل شوید، تمام شماره های موجود در آن دستگاه در تلگرام شما نیر ذخیره خواهند شد و به اصطلاح سینک می‌شوند و از این پس، مخاطبین جدید نیز خواهند توانست شماره شما را ببینند.

در حالت عادی کاربران و اعضای گروه ها تنها می‌توانند همان شناسه کاربری فرد را مشاهده کنند. اما گاهی افراد میتوانند با ترفند هایی (که نیازمند تایید یا انجام کاری از جانب شماست) شماره شما را بدست آورند. پس برای جلوگیری از این کار:

  • از دانلود فایل هایی که افراد ناشناس برای شما ارسال می‌کنند خودداری کنید.
  • روی پیام رسان خود قفل بگذارید تا کسی نتواند با دسترسی و استفاده از آن پیامی ارسال کند.
  • از ذخیره کردن شماره افرادی که نمی‌خواهید شماره تماستان را داشته باشند خودداری کنید.
  • اگر فرد ناشناسی اطلاعات تماس خود را در قالب یک کانتکت برای شما ارسال کرد، آن را ذخیره نکنید.
  • میتوانید از نسخه های غیر رسمی تلگرام مانند تلگرام پلاس استفاده کنید.

 

حتما بخوانید  چگونه موبوگرام را دیلیت اکانت کنیم؟

روش مخفی کردن شماره در تلگرام پلاس

برای نصب تلگرام پلاس، باید قبلا تلگرام را نصب کرده باشید. حال وارد تنظیمات نرم افزار شوید. روی گزینه privacy and security  کلیک کنید. قسمت Hide mobile number from menu را فعال کنید. حال شماره شما از دید کاربران مخفی می‌شود. برای غیر فعال کردن این امکان نیز کافی است مجددا این قسمت را غیر فعال کنید.

چگونه شماره خود را در تلگرام مخفی کنیم

چگونه شماره خود را در تلگرام مخفی کنیم

 

منبع: نیک استار

این محتوا لایق چه امتیازی است؟ امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 votes, average: 1٫00 out of 5)

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه