تبلیغات
خانه » سلامت » اخبار پزشکی » آیا رنگ کردن مو باعث از بین رفتن شپش سر می‌شود؟

آیا رنگ کردن مو باعث از بین رفتن شپش سر می‌شود؟

خیلی از مردم بر این باورند که رنگ مو شپش را از بین میبرد که در این مقاله قصد داریم تا به صحیح یا غلط بودن این باور اشاره کنیم و راه هایی را جهت درمان شپش سر معرفی نماییم پس با ما همراه باشید.

رنگ مو شپش را از بین میبرد

آیا رنگ مو شپش را از بین میبرد

 

شپش سر حشره‌ای کوچک و شش پا است که به پوست سر و گردن می چسبد و از خون تغذیه می‌کند. هر شپش به‌اندازه یک کنجد است و به‌سختی از محل خود جدا می‌شود و تخم آن نیز به مو و پوست سر می‌چسبد و به‌سختی قابل‌رؤیت است. یکی از سوالاتی که در درمان شپش سر پیش می‌آید این است که آیا رنگ کردن و یا بی‌رنگ کردن مو باعث از بین رفتن شپش سر می‌شود؟

در این قسمت از بخش پزشکی سلامت مجله اینترنتی نیک استار قصد داریم به این سؤال و سؤال‌های این قبیل پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

 

 

آیا رنگ مو شپش را از بین میبرد؟

رنگ کردن و یا بی‌رنگ کردن مو یا همان دکلره می‌تواند باعث از بین رفتن شپش‌ها و نوزادان آن‌ها بشوند. دلیل این امر این است که موادی که برای رنگ کردن و یا بی‌رنگ کردن مو استفاده می‌شوند معمولاً برای این موجودات سمی و کشنده هستند و باعث از بین رفتن آن می‌شود اما ازآنجایی‌که این مواد قادر نیستند که به درون پوسته تخم این موجودات نفوذ کنند در حالت کلی نمیتوان گفت که باعث از بین بردن تخم شپش‌ها می‌شوند.

آیا رنگ مو شپش را از بین میبرد

آیا رنگ مو شپش را از بین میبرد

حدود ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد تا نوزادان از تخم خارج شوند و اگر شما تصمیم به رنگ کردن و یا بی‌رنگ کردن موهای خود دارید حتی اگر با این کار شپش‌های بالغ از بین بروند،  از درون تخم‌های موجود باقیمانده،  موجودات مجدداً متولد شده و به زندگی خود ادامه خواهند داد.

پس اگر هدف شما از رنگ کردن مو از بین بردن آن‌هاست بهتر است به سراغ راهکار دیگری بروید.

همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که موهای رنگ‌شده نیز موجب جلوگیری از شپش سر نمی‌شود و افرادی که دارای موهای رنگ‌شده‌اند نیز همانند دیگران احتمال دارد که به این مشکل دچار شوند.

نکتهای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر دچار شپش سر هستید برای رنگ کردن مو به آرایشگاه مراجعه نکنید چراکه این کار باعث گسترش شپش سر می‌شود.

 

 

روشهای درمان شپش سر

جهت رفع و درمان شپش سر روشهای بسیاری وجود دارد که در مقالات دیگری راجب به روش درمان توضیح داده ایم که در زیر به چند تا از روشهای موثر اشاره می نماییم.

• جهت مشاهده مقاله درمان شپش سر با اسپند بر روی درمان شپش سر با اسپند کلیک کنید.

 

منبع: نیک استار

این محتوا لایق چه امتیازی است؟ امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 votes, average: 3٫80 out of 5)

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه