تبلیغات
خانه » سلامت » اخبار پزشکی » نحوه تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر

نحوه تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر

هر مادری با شنیدن خبر بارداری خود مایل است که بلافاصله بداند فرزندش دختر است یا پسر. البته که این امر نه‌تنها کنجکاوی مادر و پسر بلکه کنجکاوی اطرافیان را هم برانگیخته می‌کند. همان‌طور که میدانیم دقیق‌ترین راه برای تشخیص جنسیت جنین، انجام سونوگرافی است. امروزه با روش‌های جدید موجود والدین می‌توانند در حدود ده هفتگی جنین، با انجام سونوگرافی جنسیت آن را تشخیص دهند؛ اما همچنان توصیه می‌شود برای نتیجه‌گیری بهتر و دقیق‌تر این کار را به زمان حدود بیست هفتگی جنین موکول کنند.

تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر

تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر

 

خب، بیست هفته زمان زیادی برای مادر و پدر به‌حساب می‌آیند. به‌خصوص اگر در انتظار فرزند اولشان باشند. بنابراین از گذشته روش‌های برای تشخیص جنسیت جنین پدید آمده که گاهی خیلی از آن‌ها ممکن است درست باشند ولی منبع علمی نداشته باشند. البته که نباید به روش مادربزرگ‌ها برای تشخیص جنسیت جنین خرده گرفت! بیشتر این روش‌ها بر اساس تجربه به دست آمده‌اند. تشخیص جنسیت جنین از روی ویژگی‌های ظاهری مادر، طبع وی، تغییرات فیزیکی بدن، اخلاق و خلقیات و… ازجمله این روش‌ها هستند. این روش‌ها ممکن است گاهی نتایج درست و گاهی نیز نتایج نادرستی به دنبال داشته باشند؛ اما برخی از آن‌ها از قدیم وجود داشته‌اند و هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر نیز یکی از این روش‌هاست. در ادامه به بررسی این روش می‌پردازیم.

تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر

تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر

 

حتما بخوانید  آیا گرمی و سردی شکم در تعیین جنسیت جنین تاثیر دارد؟

تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر

یکی از موارد برای تشخیص جنسیت جنین از روی ناف مادر این است که گفته می‌شود اگر حین بارداری مادر احساس کرد که نافش به سمت خارج متمایل است یا به سمت خارج حرکت می‌کند، جنین پسر است؛ اما اگر مادر حس کرد که ناف در سر جای خود مانده و تغییری در آن به وجود نیامده، جنین دختر است.

مورد دیگر بررسی خط نیگرا است. روی شکم مادر، خطی وجود دارد که از ناحیه تناسلی تا ناف وی کشیده شده است و به این خط، خط نیگرا میگویند. اگر این خط طوری باشد که امتداد آن از ناف عبور کند و به بالای قفسه سینه برسد، جنینی که مادر در شکم دارد پسر است. اگر این خط در ناف باقی بماند، جنین دختر خواهد بود. البته این خط در تمام زنان باردار مشاهده نمی‌شود.

در حالت کلی بهتر است روی روش‌های این‌چنینی زیاد حساب نکنید و برای تشخیص جنسیت فرزند خود، صبور باشید و در وقت مشخص‌شده به پزشک مراجعه کنید تا با سونوگرافی جنسیت جنین شما را تشخیص دهد. چراکه هیچ راه مطمئنی به‌جز سونوگرافی برای تشخیص جنسیت نوزاد وجود ندارد.

 

توجه: روش دیگری نیز جهت تشخیص جنسیت جنین وجود دارد جهت مطالعه آن بر روی جنین پسر در کدام سمت شکم قرار دارد کلیک کنید.

 

منبع: نیک استار

 

این محتوا لایق چه امتیازی است؟ امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (18 votes, average: 3٫50 out of 5)

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه