خانه » سایر مطالب » روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج یا شب زفاف چگونه است؟

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج یا شب زفاف چگونه است؟

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج یا شب زفاف چگونه است؟ و چه کارهایی را باید در شب اول ازدواج یا شب زفاف انجام دهیم؟

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج - روابط زن و شوهر در شب زفاف

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج – روابط زن و شوهر در شب زفاف

 

شب اول ازدواج از حساسیت بالایی برخوردار است و برای اغلب زوجها شبی پرالتهاب است و  همچنین اولین شب ارتباط جنسی جدی میان آنهاست. زن‌ها در این شب به شدت نگران و مضطرب هستند.

تازه عروس به صورت طبیعی، از نخستین رابطه جنسی در شب زفاف اکراه و هراس دارد و علت آن معمولاً درد جسمانی نیست که اگر همراه با آرامش و خودداری و صبوری مرد باشد خیلی جزئی است. غالباً خود دختر هم نمی‌داند علت این هراس و اکراه در کجاست؟ در واقع در شب زفاف تازه عروس دچار نوعی ”‌ شرم ”‌ نیز هست و از انجام عمل زناشویی می‌ترسد. در این مطلب به مهم‌ترین موارد در روابط زوج در شب زفاف اشاره می‌شود.

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج – روابط زن و شوهر در شب زفاف

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج – روابط زن و شوهر در شب زفاف

 

آداب روابط زناشویی

الف – آداب شب زفاف که عبارت است از :

۱– ابتدا عروس و داماد وضو بگیرند.

۲– تکبیر گفتن در شب زفاف

برخلاف مراسم جاهلیت – که متأسفانه عده‌ای در عصر ما به بعضی از آنهاگرفتاراند و شب زفاف را به بی عفتی و بی غیرتی و گناه  می‌گذرانند – در اسلام،نخستین حرکت سازنده زندگی مشترک، با شعار «تکبیر» آغاز می‌گردد.

۳– خواندن دو رکعت نماز در شب زفاف؛

خواندن این نماز در شب زفاف، با حال خضوع و خشوع و دعای ذیل در سرنوشت عروس و داماد بسیار مؤثر است: خدایا الفت و مودت و رضایت زن را نسبت به من و رضایت مرا نسبت به او، بر من ارزانی دار و میان ما را به بهترین وجه مجتمع نما و نیکوترین الفت را به ما عطا کن، همانا تو حلال را دوست می‌داری و حرام را زشت می‌شماری».

۴– خواندن دعا و نیایش، که بعد از خواندن نماز زفاف صورت می‌گیرد.

۵– دست گذاشتن داماد بر پیشانی عروس؛

پس از ورود عروس به حجله، داماد در حالی که رو به قبله می‌ایستد، دست خویش را بر پیشانی عروس بگذارد و برای خود و عروس و اولاد آینده‌شان، چنین دعا کندخدایا این زن را به امانت از تو گرفتم و با کلمات تو او را حلال کردم، اگر از این زن فرزندی برای من مقرر فرمودی او را پر برکت و پارسا قرار ده و برای شیطان در او بهره‌ای قرار مده».

 

حتما بخوانید  فواید لانه خفاش - خواص لانه خفاش و تجارت میلیونی لانه خفاش

ب – آداب عمومی (مستحبات) زناشویی:

۱– گرفتن وضو

۲– گفتن بسم اللّه

۳– در هنگام جماع تعجیل نکند و زن را برای آن آماده کند تا او هم کاملاً لذت ببرد.

۴– جماع در شب‌های دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه یا جمعه باشد.

۵– هنگام جماع با زن ملاعبه و بازی کند تا او کاملاً آماده شود.

۶– جماع را وقتی انجام دهد که زن میل دارد.

۷– بهتر است نزدیکی در اول شب نباشد، بلکه ساعاتی بعد از خوردن شام باشد،زیرا معده پر است و نزدیکی موجب قولنج و فلج و چکیدن بول و فتق و ضعفبینایی و برخی بیماری‌های دیگر می‌شود.

امام رضا (ع) فرمود این عمل را در آخر شب انجام دهید.

زیرا برای بدن صالح تر و مایه امید بیشتر و ذکاوت بیشتر برای فرزندی که به دنیا می‌آید، می‌باشد. (سفینه البحار، ج ۱، ص ۱۸۱)

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج – روابط زن و شوهر در شب زفاف

روابط زن و شوهر در شب زفاف

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج – روابط زن و شوهر در شب زفاف

 

وظیفه مهم آقایان در روابط زناشویی درشب زفاف

ایجاد آرامش مهم‌ترین وظیفه مرد : این وظیفه شوهر است که وجود این هراس فطری زن را  که بخشی زیادی از آن طبیعی است دریابد و زمینه‌ای را برای ایجاد امنیت و آرامش همسر ایجاد کند برای این کار آقا می‌تواند همسر خود  را در آغوش بگیرد و زیر گوشش بگوید که او را دوست دارد، به همسر خود قول بدهید که این زندگی زیبایی را که کنارش شروع کردید را ادامه خواهید دادو با گفتن جملات عاشقانه او را آرام کنید.

 فراموش نکنید که بهترین فرصت برای جلب اطمینان زن همین دوره کوتاه است. اگر روابط شما با همسرتان از همان شب اول همراه با اجبارباشد، چندان او را خسته و دل آزرده می‌کند که به آسانی التیام پذیر نخواهد بود و گاه تا پایان زندگی زناشویی آثار آن بر جای می‌ماند.

از نظر روانشناسی این دردهای روحی منجر به پیدایش هزاران نوع اختلالات فکری، غم و اندوه مزمن می‌گردد که درمان آن بسیار مشکل خواهد بود زیرا اغلب منشأ و علت اصلی آن ناشناخته می‌ماند.

در واقع علت سرد مزاجی بسیاری از زنانی که لذت جنسی نمی‌برند آن است که در شب زفاف ناگواری دیده و رنج و تب روحی کشیده‌اند و این ناملایمات در ضمیر پنهان آنها مانده و اختلالات جسمی و روانی بعدی را با خود آورده است.

بسیاری از امراض دیگر چون پریشان خیالی و بیماریهای عصبی غالباً در اثر همین رویدادهای به ظاهر کوچک شب زفاف ایجاد می‌شود و گاهی این عوارض روحی به قدری پیچیده و شدید می‌شود که روان پزشک باید مدتها وقت صرف کند تا پس از جلب اعتماد و اطمینان بیمار، شاید موفق به کشف ریشه اصلی اختلال گردد، حتی برای جلوگیری از اجبار می‌توانید انجام رابطه جنسی را به شب‌های دیگر موکول کنید. و تنها آغوش گرم و حرف‌های عاشقانه را برای شب زفاف برنامه ریزی کنید.

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج – روابط زن و شوهر در شب زفاف

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج یا شب زفاف

روابط زن و شوهر در شب اول ازدواج – روابط زن و شوهر در شب زفاف

 

حتما بخوانید  فواید و خواص گوشت خوک و مضرات آن از نظر پزشکی و دین اسلام

وظیفه خانم‌ها در روابط زناشویی درشب زفاف

در اسلام توصیه شده که عروس، وضو بگیرد. سپس آرایش کرده و در حجله منتظر داماد بماند. خانم‌ها لباس‌های زیبا بپوشید و با زبانی شیرین و الفاظی زیبا و طیّب به همسرتان ابراز عشق و علاقه و محبّت نماید.

از پرده بکارت نترسید اگر دخول را درست انجام بدهید پرده بکارت بدون درد یا خونریزی باز خواهد شد.

اتاق حجله را قبلاً باید از نظر نور، حرارت، تهویه هوا، صدا، بوی عطر و … تزیین نموده و انتخاب اتاق، به گونه‌ای باشد که امکان ورود فردی به صورت سرزده و ناآگاه درآن نباشد. خانم‌ها می‌توانید با شوهرتان درباره رابطه و کارهایی که باعث ایجاد لذت در شما می‌شود صحبت کنید این امر به شوهرتان کمک خواهد کرد که چطور روابط  را باب میل شما پیش ببرد.

 

منبع: نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(15 رای, میانگین امتیاز: 4٫13 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه

هجده − 10 =