خانه » اخبار » کل جمعیت شهر ویتیر زیر یک سقف آپارتمان زندگی میکنند + تصاویر

کل جمعیت شهر ویتیر زیر یک سقف آپارتمان زندگی میکنند + تصاویر

جمعیت شهر ویتیر زیر یک سقف آپارتمان

شهری با یک ساختمان درست است اشتباه نکردید، یکی از شهر های آلاسکا ویتیر است، زندگی جمعیت شهر زیر یک سقف آپارتمان، ویتیر آلاسکا شهری توریستی در ایالت آلاسکا که علاوه بر سرما از طبیعت بکر و زیبایی برخوردار است. در ادامه با این شهر و ویژگی های منحصر به فردش آشنا شوید.

شهری با یک ساختمان

یکی از شهرهای آلاسکا شهر ویتیر در آلاسکا

 

زندگی در ایالت آلاسکا که علاوه بر سرما به خاطر طبیعت زیبا و حیات وحش بی عیب و نقصی که دارد، هم در بین عکاسان، هم طبیعت دوستان و هم شکارچیان از محبوبیت بالایی برخوردار است و نام آن شهر ویتیر آلاسکا است. در گوشه‌ای از این شهر ساختمانی ۱۴ طبقه وجود دارند که به آن برج Begich می گویند و بیشتر شبیه به یک هتل نه چندان جدید است. جالب است بدانید که همه‌ی ساکنان ویتیر در این ساختمان ساکن هستند! یکی از نویسنده‌هایی که به ویتیر در آلاسکا سفر کرده است و از این خانه دیدن کرده است در این باره می‌نویسد: بار اولی که به داخل این برج قدم گذاشتم، احساس کردم در راهروی مدرسه‌ام هستم. اداره‌ی پست دقیقاً در ورودی ساختمان است و اداره‌ی پلیس هم در پایین هال قرار دارد.

مسیر دسترسی به ویتیر یکی از شهرهای آلاسکا برای خود کانادایی‌ها هم خیلی راحت نیست و هنوز هم درست شبیه به یک شهر افسانه‌ای دور از دسترس است.

شهر ویتیر در آلاسکا

ویتیر آلاسکا شهری با یک ساختمان

 

علت اینکه اهالی ویتیر آلاسکا در یک آپارتمان زندگی میکنند چیست؟

جواب این سؤال در زمستان است. در فصل زمستان بادهایی با سرعت بسیار زیاد و بسیار خشن می‌وزد و به همین خاطر است که مردم این شهر هر آن چه که هست را در زیر یک سقف دارند. از اداره پست گرفته تا اداره پلیس، سوپر مارکت، فروشگاه زنجیره‌ای، مطب دکتر و هر چیز دیگری که فکرش را کنید همه و همه در این ساختمان وجود دارد.

یکی از گردشگرانی که به این شهر رفته است در این باره می‌گوید که همه‌ی ساکنان این خانه، در خانه‌شان دوربین شکاری دارند… جالب است بدانید که آن‌ها با این عینک‌ها می‌توانند جست و خیز وال‌ها را تماشا کنند! و این یکی از دلایلی است که مردم زندگی در ایالت آلاسکا آن هم در شهر ویتیر را انتخاب کرده اند و عاشق شهرشان هستند و دوست ندارند آن جا را ترک کنند: یعنی طبیعت وحشی. وقتی هم که به سوپر مارکت شهر در این ساختمان بروید می‌بینید که آن‌قدرها شلوغ نیست.

زندگی در ایالت آلاسکا

زندگی در ایالت آلاسکا ویتیر یکی از شهرهای آلاسکا

 

برای بیشتر ساکنان ویتیر آلاسکا مهم است چرا که آن‌ها امنیت، آرامش، محیط و اتمسفر خوبی را این جا دارند و از طرف دیگر هم طبیعت این جا خارق‌العاده است و از هیاهوی شهرهای دیگر به دور است.

یکی از معلم‌هایی که در این شهر زندگی می‌کند درباره‌ی ویتیر می‌گوید: به نظر من همه چیز در ویتیر کاملا عادی و نرمال است و من آن را خانه‌ی واقعی خود می دانم. در ویتیر شما همه را می‌شناسید و در یک عبارت، ویتیر یک جامعه‌ی کوچک در زیر یک سقف است. بعضی از مردم به خاطر همین ارتباطات بالا و نزدیکی‌ ای که در ویتیر وجود دارد عاشق آن شده‌اند. یکی دیگر از مواردی که شهر ویتیر در آلاسکا را بسیار منحصر به فرد می‌کند چشم اندازی است که از آن می‌توانید داشته باشید. تصور کنید که شهر با کوه‌های عظیمی احاطه شده است و همیشه در اطراف آن مه نسبتا غلیظی وجود دارد و مردم شهر هر روز با دیدن این صحنه‌ها از خواب بیدار می‌شوند… باور نکردنی است.

شهرهای آلاسکا

شهر ویتیر در آلاسکا شهری با یک ساختمان

ویتیر آلاسکا

طبیعت بکر در ویتیر آلاسکا

 

حقایقی جالب از شهر ویتیر در آلاسکا

ویتیر غربی‌ترین شهر ایالات متحده است، این شهر هر ساله ۱۹٫۸ اینچ باران و ۲۴۹ اینچ برف دریافت می‌کند.

نام شهر ویتیر از نام نویسنده‌ای آمریکایی به نام جان گرین لیف ویتیر برداشته شده است. از بین سال‌های ۱۸۰۷ تا ۱۸۹۲ زندگی می‌کرده است و به خاطر نوشته‌های ضد برده داری‌اش مشهور بود.

شهر ویتیر در طول جنگ جهانی دوم گسترده‌تر شد و در واقع ایالات متحده نیروهای نظامی‌اش را در این منطقه مستقر کرد.

تقریباً آخرین آمارگیری‌ای که از شهر ویتیر آلاسکا گرفته شده است در سال ۲۰۱۶ بوده که تعداد شهروندان آن به ۲۱۸ نفر تخمین زده شده است.

شهر ویتیر در آلاسکا

زندگی اهالی ویتیر در ساختمان یکی از شهرهای آلاسکا

 

به ویتیر لقب شهری در زیر یک سقف یا شهری با یک ساختمان را داده‌اند و دلیل آن هم این است که همه‌ی ساکنانش در یک آپارتمان ۱۴ طبقه زندگی می‌کنند که شامل یک اداره پست، یک فروشگاه همگانی، سوپر مارکت، مراکز کنفرانس، کلیسا، زمین‌های بازی، استخر و… است.

یکی از حقایقی که درباره‌ی ویتیر وجود دارد این است که این شهر در روز ۲۸ مارچ سال ۱۹۶۴، خسارتی برابر ۱۰ میلیون دلار دید و دلیل آن هم زلزله‌ی وحشتناکی بود که در آن اتفاق افتاد. در این سال، زلزله‌ای به قدرت ۹٫۲ ریشتر اتفاق افتاد که بزرگ‌ترین و سهمگین‌ترین زلزله‌ی تاریخ آمریکا بوده است. ظاهراً در جریان این زلزله ۱۳ نفر کشته شدند.

تنها راه دسترسی به ویتر، تونلی به طول ۱۳۰۰۰ فوت است که باید از آن رد شد و این تونل از میان کوه مینا رد می‌گذرد. هم قطار و هم بزرگراه هر دو از این تونل رد می‌شوند!

 

منبع: نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(6 رای, میانگین امتیاز: 4٫83 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه