خانه » سلامت » اخبار پزشکی » بهترين حالت نزديكي با زن باردار – روشهاي نزديكي در دوران بارداري

بهترين حالت نزديكي با زن باردار – روشهاي نزديكي در دوران بارداري

بهترين حالت نزديكي با زن باردار

چه پوزیشنی بهترين حالت نزديكي با زن باردار است و بهترین روشهاي نزديكي در دوران بارداري یا حاملگی چیست که در زیر انواع پوزیشن در دوران بارداری یا حاملگی به همراه عکس را نمایش می دهیم.

عده‌ای ممکن است تصور کنند که بارداری باعث می‌شود که فرد هیچ‌گونه رابطه جنسی با همسر خود نداشته باشد. به عبارتی گمان می‌کنند که رابطه جنسی در دوران بارداری باید قطع شود تا آسیبی به جنین و مادر باردار نرسد. عده‌ای نیز تصور می‌کنند که رابطه در دوران بارداری باعث می‌شود که روند زایمان جلو بیفتد اما این موضوع هرگز پایه و اساس علمی نداشته و تائید نشده است.

در زنانی که در معرض خطر زایمان زودرس هستند این مسئله ممکن است پیش بیاید. ارگاسم و پروستاگلاندین های مایع منی می‌توانند باعث افزایش انقباضات شده و برای این افراد خطرناک باشد؛ اما سؤال اینجاست که آیا مقاربت جنسی صدمه‌ای برای جنین دارد؟ آیا بارداری میل جنسی را کاهش می‌دهند؟ آیا در دوران بارداری باید به‌طور کامل رابطه جنسی را منع کرد؟

بهترين حالت نزديكي با زن باردار

بهترين حالت نزديكي با زن باردار – روشهاي نزديكي در دوران بارداري

 

در یک بارداری معمولی برای زن باردار داشتن رابطه جنسی با همسرش ایرادی ندارد اما برخی از پزشکان رابطه جنسی را در ۴ هفته آخر بارداری ممنوع می‌دانند. عده‌ای نیز با این نظر موافق نیستند. اغلب زوج‌ها می‌توانند فعالیت جنسی خود را ادامه دهند؛ اما همان‌طور که اشاره شد اگر مادر در معرض از زایمان زودرس باشد و یا با تشخیص پزشک دچار حاملگی پرخطر باشد باید از نزدیکی خودداری کنند.

آمیزش جنسی و انزال در حالت عادی خطری برای مادر و جنین ندارد. جنین در محفظه عضلانی رحم و درون یک کیسه محافظ که کیسه آمنیوتیک نام دارد قرارگرفته است. این کیسه مایعی به نام مایع آمنیوتیک دارد که از جنین در برابر ضربه‌ها و صدمه‌های احتمالی محافظت می‌کند. همچنین پوششی مخاطی و ضخیم دهانه رحم را می‌پوشاند که باعث می‌شود از انتقال عفونت جلوگیری شود.

پزشکان تغذیه اعتقاددارند که حساس‌ترین ماه بارداری برای انجام عمل نزدیکی سه‌ماهه اول بارداری و همچنین ماه آخر بارداری است. در سه‌ماهه ابتدایی بارداری هنوز جای بچه در رحم مادر به‌اصطلاح محکم نشده است و ممکن است انقباضات پی‌درپی و شدید باعث سقط‌جنین شود. در ماه نهم بارداری نیز تکان‌های شدید واردشده بر شکم و رحم ممکن است باعث پارگی کیسه آب شود که این امر به‌خودی‌خود باعث زایمان زودرس می‌شود.

همچنین پیشنهاد می‌شود که در صورت اینکه شما هر یک از موارد زیر را دارید از فعالیت جنسی پرهیز کنید. جفت سر راه یعنی پایین واقع‌شدن جفت، نارسایی دهانه رحم، چند قلو بودن حاملگی، سابقه زایمان‌های مکرر، دیابت و حاملگی پرخطر، خونریزی و یا ترشح بدون علت از واژن، وجود ضایعه بهبود نیافته هرپسی در همسر، آغاز پیش از موعد دردهای زایمانی، پاره شدن کیسه آب، درد به هنگام آمیزش جنسی.

درهرحال هرچه در دوران بارداری خود پیش می‌روید ممکن است متوجه شوید که نیاز به انتخاب وضعیت‌های جدیدی برای آمیزش جنسی باهمسر خوددارید. برآمدگی شکم شما باعث می‌شود که انجام برخی وضعیت‌ها برای شما ناراحت‌کننده باشند. همچنین توصیه می‌شود که از حدود چهارماهگی جنین از خوابیدن به پشت خودداری کنید. در این حالت امکان دارد که وزن رحم بر روی عروق اصلی لگن فشار وارد کند که موجب اختلال در گردش جریان خون در این منطقه شود. بهتر است برای رابطه جنسی یا به پهلو بخوابید و یا در بالا قرار بگیرید.

 

پوزیشن و روشهاي نزديكي در دوران بارداري

روشهاي نزديكي در دوران بارداري

بهترين حالت نزديكي با زن باردار – روشهاي نزديكي در دوران بارداري

 

 پوزیشن میسیونری

در این حالت زن در پایین و مرد در بالا قرار می‌گیرد و هر دو به‌صورت رودررو به آموزش جنسی می‌پردازند. این حالت برای سه‌ماهه ابتدایی و سه‌ماهه دوم توصیه می‌شود و بسته به اینکه تا چه حد در این روش فرد احساس راحتی می‌کند می‌توان از آن در سه‌ماهه سوم نیز استفاده کرد. به‌این‌علت که در این پوزیشن زن به‌راحتی بر روی سطحی به کمر دراز کشیده و قسمت عمده کاربر عهده همسرش است زن باردار خسته نمی‌شود. ممکن است زن در سه‌ماهه سوم بارداری هنگام خوابیدن بر کمر احساس سرگیجه کند. در این صورت می‌توان از بالش برای ایجاد حالت نشسته استفاده کرد.

 

حتما بخوانید  فرم شکم زنان باردار پسر و شکم زنان باردار دختر چگونه است؟ + عکس

زن بالا و مرد پایین

در این حالت مرد روی سطحی می‌خوابند و یا دراز می‌کشد و زن روی مرد قرار می‌گیرد و کنترل رابطه جنسی در دست زن خواهد بود. این حالت برای هرماه بارداری مناسب است چراکه می‌توان آن را روی مبلمان نیز انجام داد. در این حالت لازم نیست که زن بیش‌ازحد پاهای خود را باز کند.

 

حالت پهلوبه‌پهلو

در این حالت زن روی پهلوی خود می‌خوابد و مرد نیز در پشت زن و رو به پهلو می‌خوابد و آمیزش جنسی را انجام می‌دهند. این حالت نیز برای هر مرحله بارداری مناسب است. مخصوصاً در سه‌ماهه سوم بارداری که شکم زن بزرگ شده است و مانع ایجاد رابطه جنسی رودررو می‌شود این حالت توصیه می‌شود. برای محافظت از شکم در سه ماه اول و دوم می‌توان یک بالش زیر شکم زن قرار داد تا مرد نیز دخول راحت‌تری داشته باشد.

بهترين حالت نزديكي با زن باردار

بهترين حالت نزديكي با زن باردار – روشهاي نزديكي در دوران بارداري

 

پوزیشن قیچی

در روش قیچی زن و مرد هر دو به پهلو می‌خوابند اما در این حالت به‌صورت رودررو و به پهلو می‌خوابند و آمیزش جنسی را انجام می‌دهند. این حالت برای سه ماه اول و دوم توصیه می‌شود. ایجاد تماس چشمی و نوازش‌های مکرر در حین برقراری رابطه از مزیت‌های این پوزیشن است.

روشهاي نزديكي در دوران بارداري

بهترين حالت نزديكي با زن باردار – روشهاي نزديكي در دوران بارداري

 

پوزیشن میسیونری متعادل

در این پوزیشن زن لبه تخت می‌خوابد و می‌تواند پاهای خود را دور کمر همسر خود حلقه کند. مرد نیز در قسمت پایین تخت زانو می‌زند و سپس به‌صورت رودررو آمیزش جنسی را انجام می‌دهند. در سه‌ماهه اول و دوم می‌توان این پوزیشن را انجام داد و بسته به اینکه زن تا چه اندازه در هنگام خوابیدن احساس سرگیجه دارد می‌توان از آن در سه‌ماهه سوم نیز استفاده کرد. اگر سرگیجه شدید است بهتر است چند بالش یا کوسن در قسمت بالای کمر و زیر سر زن قرار بگیرد.

نزدیکی در بارداری

بهترين حالت نزديكي با زن باردار – روشهاي نزديكي در دوران بارداري

 

پوزیشن صندلی

در این حالت مرد به پهلوی خود می‌خوابد و پاهای خود را ۹۰ درجه خم می‌کند؛ مانند یک صندلی. پس‌ازآن زن کنار مرد و به روی پهلوی خود می‌خوابد و پاهای خود را روی پاهای مرد قرار می‌دهد و عمل دخول به‌راحتی انجام می‌گیرد. برای سه‌ماهه اول و دوم می‌توان از این روش استفاده کرد و اگر احساس راحتی زیادی در زن وجود دارد می‌توان از آن برای سه‌ماهه سوم استفاده کرد. در این حالت اگر زن باردار احساس سرگیجه کرد بهتر است از بالش استفاده کند و حالت نشسته به خود بگیرد و بدن را بیشتر به سمت پهلو کج کند.

 

پوزیشن چهاردست‌وپا

پوزیشن در دوران حاملگی

بهترين حالت نزديكي با زن حامله – روشهاي نزديكي در دوران حاملگي

 

در این پوزیشن زن به‌صورت چهاردست‌وپا قرار می‌گیرد و مرد عمل دخول را از پشت انجام می‌دهد. این حالت برای همه مراحل بارداری به‌خصوص در سه‌ماهه سوم که شکم بزرگ شده است توصیه می‌شود. برتری این روش این است که در این روش فشاری به کمر و لگن زن وارد نمی‌شود و به‌خصوص در کسانی استفاده از این روش خوب است که درد کمر و لگن در طول دوران بارداری دارند. برای آنکه زن خسته نشود می‌توان از بالش در زیر شکم استفاده کرد. همچنین می‌توان این روش را در حالتی که مرد پایین تخت ایستاده است و زن به‌صورت چهاردست‌وپا در لبه تخت قرارگرفته شده است نیز انجام داد.

 

 

نکات بسیار مهم در نزدیکی با زن باردار

برای انجام عمل نزدیکی در دوران بارداری بهتر است به این نکات توجه کنید:

از حرکت‌های شدید و تند در هنگام آمیزش جنسی خودداری کنید.

از آمیزش در ماه آخر بارداری تا حد امکان خودداری کنید.

فاصله روزهای بین دو آمیزش در زمان بارداری به‌خصوص در سه‌ماهه اول باید بیشتر باشد.

در هنگام انجام آمیزش در زمان بارداری حتماً هم زن و هم مرد با وضو باشند.

زن و مرد باید سعی کنند که بهداشت خود را مخصوصاً در ناحیه تناسلی رعایت کنند تا زن حامله دچار عفونت واژن در دوران بارداری نشود.

از دخول کامل آلت در واژن خودداری کنید تا مشکلی برای کیسه آب و دهانه رحم پیش نیاید.

زن و مرد باید ناحیه تناسلی خود را با استفاده از نوره طبیعی (واجبی) تمیز کنند تا از عفونت ناحیه تناسلی جلوگیری شود و نیز آمیزش و لذت‌بخشی نیز داشته باشند.

بهتر است که خانمی که حامله است تلاش کند تا در حد امکان از ارضا شدن کامل که ممکن است موجب انقباضات شدید رحم در سه ماه اول بارداری شود خودداری کند.

 

منبع: نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(4 رای, میانگین امتیاز: 4٫00 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه