خانه » اخبار » اخبار اجتمایی » معرفی بهترین شهرهای آلمان برای زندگی ایرانیان و پناهندگی ایرانیان

معرفی بهترین شهرهای آلمان برای زندگی ایرانیان و پناهندگی ایرانیان

معرفی بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان : در زیر بهترین شهر های آلمان را برای زندگی ایرانیان و تحصیل ایرانیان جهت پناهندگی معرفی می نماییم.

 

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

مهاجرت از کشوری به کشور دیگر امروزه بسیار رواج یافته است. هر فردی ممکن است به هر دلیلی تصمیم به مهاجرت از کشور خود به کشور دیگری داشته باشد. ایرانیان زیادی نیز هرساله به کشورهای مختلف دنیا مهاجرت می‌کنند. کشور آلمان نیز یکی از کشورهایی است که اخیراً بسیار موردتوجه مهاجران ایرانی قرارگرفته است. یکی از سؤال‌های اساسی که ممکن است برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند پیش بیاید این است که کدام شهر برای مهاجرت مناسب‌تر است؟ در این مقاله قصد داریم کشور آلمان و شرایط آن را برای مهاجران ایرانی بررسی کنیم و بهترین شهرهای آن را برای مهاجرت به شما معرفی کنیم. همچنین در این مقاله هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف کشور آلمان شرایط آب‌وهوایی شرایط زندگی و بهترین شهرها برای زندگی را با هم بررسی خواهیم کرد.

در حال حاضر کشور آلمان پس از کشور آمریکا به‌عنوان دومین مقصد محبوب مهاجران جهان به‌حساب می‌آید. در این بخش شهرهای مناسب و ارزان‌تر آلمان برای زندگی را به شما معرفی می‌کنیم. این شهرها عبارت‌اند از هامبورگ، فرانکفورت، برلین و دوسلدورف.

با معرفی این شهرها می‌خواهیم بدانیم که هزینه‌های زندگی در آن‌ها به چه صورت است وضعیت آب‌وهوایی آن‌ها چگونه است وضعیت زندگی در این شهرها چگونه است و آیا زندگی دانشجویی در این شهرها به‌صرفه می‌باشند یا خیر.

 

شهر هامبورگ

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

 

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است و یکی از ۱۶ ایالت آلمان می‌باشد جمعیت آن بیشتر ١٧٠٠ هزار نفر می‌باشد.

شهر هامبورگ در جنوب شبه‌جزیره یوتلاند در کشور آلمان واقع است این شهر مقصد توریستی مهمی برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است. هامبورگ زیبا در روی رود البه واقع است. این شهر آب‌وهوای اقیانوسی دارد. درباره امکانات رفاهی تفریحی بهداشتی و آب می‌توان گفت که شهر هامبورگ فوق‌العاده است! این شهر دارای بیش از ۴۰ تئاتر، ۶۰ موزه و ١٠٠ محل موسیقی باشگاه است. همچنین از این شهر به‌عنوان پایتخت ورزشی آلمان یاد می‌شود حمل‌ونقل عمومی در این شهر توسط راه‌آهن اتوبوس و کشتی صورت می‌گیرد. این سیستم توسط ترانسپورت ترانزیت هامبورگ یا hvv سازمان‌دهی می‌شود.

در سیستم آموزش‌وپرورش در هامبورگ که توسط وزارت آموزش‌وپرورش حرفه‌ای اداره می‌شود حدود ۱۶۰ هزار دانش‌آموز در ۹۵ مدرسه متوسطه و ۲۴۵ مدرسه ابتدایی مشغول به تحصیل هستند که این آمار مربوط به سال ۲۰۰۶ می‌باشد.

همچنین هامبورگ ۷۰ هزار دانشجو و شش دانشگاه عمومی دارد ازجمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه هامبورگ با مرکز پزشکی دانشگاه هامبورگ، دانشگاه موسیقی و تئاتر، دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ، eppendorf، دانشگاه hafencity و دانشگاه فناوری هامبورگ اشاره کرد. همچنین هفت دانشگاه خصوصی نیز دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به دانشگاه حقوق بوسوریوس و مدرسه بازرگانی هامبورگ اشاره کرد. دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کوچک بسیاری نیز در این شهر وجود دارند همچنین یکی از قدیمی‌ترین مدارس بین‌المللی آلمان دانشکده بین‌المللی هامبورگ است.

 

شهر برلین

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

 

برلین پایتخت آلمان و همچنین بزرگ‌ترین شهر این کشور می‌باشد جمعیت این شهر حدود ۳.۷ میلیون نفر است همچنین برلین پرجمعیت‌ترین شهر مناسب در اتحادیه اروپا و ششمین منطقه پرجمعیت شهری در این اتحادیه است.

این شهر پذیرای حدود ۶ میلیون نفر از بیش از ۱۸۰ کشور مختلف جهان است. این شهر شمال شرقی آلمان و در ساحل رودخانه‌های اسپری و هاول واقع است. برای بیش از ۶۰ درصد از ساکنان این شهر هیچ‌گونه وابستگی مذهبی ثبت نشده است شهر برلین به خاطر نشانه‌های مدرن و صحنه‌های هنری شناخته شده است.

دانشگاه‌های مشهور جهان، ارکسترها، موزه‌ها و مراکز تفریحی و رویدادهای ورزشی در شهر برلین وجود دارند. محیط شهر برلین باعث شده که این شهر مکان مناسبی برای تولید فیلم‌های بین‌المللی به شمار بیاید. برلین به خاطر جشنواره‌های متنوع آن معماری متنوع، شب‌زنده‌داری هنرهای معاصر و کیفیت بالای زندگی، این شهر بسیار شناخته شده است.

همچنین برلین در دهه ۲۰۰۰ میلادی ظهور صحنه‌ای از کارآفرینی جهانی را به خود دیده است.

یک‌سوم از فضای این شهر را جنگل‌ها و باغ‌ها کانال‌ها دریاچه‌ها پارک‌ها و رودخانه‌ها تشکیل داده‌اند و آب‌وهوای این شهر حدود ۱۶ درجه سانتی‌گراد می‌باشد و همچنین رطوبت ۸۴ درصدی دارد بارش برف نیز به‌صورت عمده از ماه دسامبر تا ماه مارس روی می‌دهد.

این شهر یک شبکه حمل‌ونقل عمومی بسیار پیچیده دارد. این کلان‌شهر مقصد محبوب مهاجران و توریست‌ها است. فناوری اطلاعات، مهندسی پزشکی، تکنولوژی ساخت‌وساز، الکترونیک بیوتکنولوژی و داروسازی صنایع قابل‌توجه به برلین به شمار می‌آیند.

۲۸ مدرسه در برلین وجود دارند برنامه آموزشی شهر برلین ۶ ساله است و پس از ابتدایی دانش‌آموزان به مدارس دبیرستان جامعه یا آمادگی کالج وارد می‌شود. برلین یک برنامه مدرسه دوزبانه دارد و در این برنامه کودکان با برنامه درسی آلمانی و یک زبان خارجی آموزش داده می‌شود. لازم به ذکر است که چهل برنده جایزه نوبل وابسته به دانشگاه‌های برلین می‌باشند. ۴ دانشگاه تحقیقاتی عمومی و بیش از ۳۰ کالج خصوصی فنی و حرفه‌ای در شهر برلین وجود دارند.

در موردهای زندگی در برلین می‌توان گفت که زندگی در برلین نسبتاً ارزان است اما از آن کاملاً بستگی به شیوه انتخابی شما برای زندگی دارد شما می‌توانید در صورت تمایل با هزینه‌های پایین زندگی کنید! اما اگر به دنبال زندگی فانتزی باشید هزینه‌های شما افزایش چشمگیری خواهد داشت.

 

حتما بخوانید  وب سایت پناهندگان ایرانی در ترکیه

شهر فرانکفورت

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

 

شهر بعدی آلمان که برای زندگی مناسب می‌باشند فرانکفورت است که در کنار رودخانه اصلی واقع شده است. این شهر مرکز مالی عمده‌ای به شمار می‌آید که در نزدیکی بانک مرکزی اروپا قرارگرفته است.

فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان است و بورس اوراق بهادار این شهر یکی از بزرگ‌ترین بورس‌های سهام در جهان است و بیش از ۹۰ درصد از حجم معاملات در بازار آلمان را تشکیل می‌دهند.

آب‌وهوای شهر فرانکفورت اقلیمی و دمای متوسط آن سالانه ۱۶ درجه سانتی‌گراد و دمای ماهانه آن ۱۶ درجه سانتی‌گراد است.

در مورد هزینه‌های زندگی در این شهر باز می‌توان گفت که مقدار این هزینه‌ها کاملاً به شیوه زندگی خود شما بستگی دارد اما به افراد دانشجو در این شهر ازآنجایی‌که درآمد چندان بالایی ندارند نیاز به مشاوره برای زندگی در فرانکفورت دارند.

 

شهر دوسلدروف

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

 

دوسلدروف شهر بعدی آلمان است و هفتمین شهر پرجمعیت این کشور. این شهر یک مرکز کسب‌وکار بین‌المللی و مرکز مالی مهمی در آلمان به شمار می‌آید. این شهر در جنوب غربی منطقه شهری روهر و در وسط منطقه شهری راین – روهر قرار دارد.

دوسلدروف زمستان‌های معتدل با بارش کم برف و تابستانه‌های گرمی دارد.

 

منبع: نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(4 رای, میانگین امتیاز: 4٫00 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه