پیشنهادات

به گزارش نیک استار، ماه گذشته ۱۲ باشگاه اروپایی اعلام کردند که با خروج از اتحادیه باشگاه های اروپایی، رقابت های سوپرلیگ اروپا را پایه گذاری کرده اند اما واکنش منفی هواداران و نهادهایی مانند فیفا و یوفا و همکاری دولت انگلیس باعث شد تا خیلی زود ۹ باشگاه چلسی، آرسنال، منچستریونایتد، تاتنهام، لیورپول، منچسترسیتی، اینتر، میلان و اتلتیکو مادرید از این رقابت ها خارج شوند اما سه باشگاه یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید که جزو پایه گذاران اصلی این رقابت ها بودند، همچنان به ضرورت تشکیل این لیگ اصرار کنند.

این مسئله باعث شد تا یوفا تصمیم به باز کردن پرونده انضباطی برای این سه باشگاه بگیرد و احتمالا جریمه ها و محرومیت های سنگین تری برای آنها در مقایسه با باشگاه های دیگر در نظر بگیرد.

 

 

در بیانیه یوفا آمده است:” به دنبال تحقیقات انجام شده توسط بازرسان کمیته اخلاق و انضباطی یوفا در رابطه با پروژه به اصطلاح “سوپرلیگ” پرونده انضباطی برای باشگاه های بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس برای تخطی احتمالی از چهارچوب قانونی یوفا باز شده است.

پیش از این ۹ باشگاه دیگر متعهد شدند که ۵ درصد از درآمدشان در رقابت های یک فصل اروپا را به عنوان جریمه به یوفا بپردازند و در مجموع هم ۱۵ میلیون یورو به رقابت های رده های پایه کمک کنند.

 همچنین این ۹ باشگاه پذیرفتند که در صورت اقدام دوباره برای تشکیل رقابت هایی خارج از اتحادیه فوتبال اروپا، هر یک ۱۰۰ میلیون یورو جریمه بپردازند و همین طور ۵۰ میلیون یورو نیز به دلیل زیر پا گذاشتن تعهدشان به یوفا.

مطالب پیشنهادی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 10 =

همچنین بخوانید