وزیر ورزش و جوانان می‌گوید هنوز 6 روز از فرصت باشگاه های ایرانی برای تجدیدنظرخواهی در AFC باقی مانده است.

به گزارش “ورزش سه”، موضوع حذف سرخابی های فوتبال ایران از لیگ قهرمانان آسیا بحث داغ روزهای گذشته بوده است. حتی در جلسه روز گذشته هیات دولت نیز این موضوع مورد سوال از حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان قرار گرفت.

سجادی در گفت و گو با برخی وزرای دیگر در این خصوص اینگونه توضیح داد: «انشاالله که حذف نمی‌شوند. ما هنوز امیدواریم. تقریبا 6 روز دیگر از فرصت استیناف خواهی باقی مانده، ما به عنوان عضو AFC، از کنفدراسیون فوتبال آسیا مهلت 3 ماهه را دریافت کردیم. هنوز این مهلت تمام نشده و باشگاه ها با تمام تلاش خود تکالیفی که از سال 2016 باقی مانده، انجام می‌دهند. »

او ادامه داد: «دو باشگاه ما شروع به تکمیل مدارک کرده‌اند. گل‌گهر هم هست که ایراد گرفتند یک بدهی اش را 8 روز دیر پرداخت کرده است. پرسپولیس و استقلال تا پایان دی مهلت تکمیل مدارک داشتند. یک دفعه ضرب الاجل 5 روزه آمد از شرکتی که بحث حرفه‌ای را دنبال می‌کند.طرف حساب ما اصلا AFC‌ نیست. »

حتما بخوانید  مجیدی: تفکرات من به تفکرات هواداران نزدیک است

وزیر ورزش با اشاره به سختگیری به کشورهای دیگر تاکید کرد:‌«کلیه باشگاه‌های چین حذف شدند. عربستان 10 درخواست داشته،‌3 درخواست رد شده است.»

سجادی در ادامه افزود: «ابهام ما این است که چرا مهلتی که به باشگاه های ایرانی داده شد، نادیده گرفته شده و به یکباره این شوک را به هواداران ما وارد کرده‌اند. این ها را پیگیری می‌کنیم تا انشاالله به نتیجه برسد.»

او صحبت هایش را با این جمله به پایان برد: «مالکیت مشترک هم در حال برطرف شدن است. »

باید دید در دفاعیه جدیدی که باشگاه های استقلال،‌ پرسپولیس و گل گهر به AFC‌ارسال می‌کنند آیا شانسی برای بازگشت سرخابی ها به لیگ قهرمانان وجود خواهد داشت یا خیر.

مطالب پیشنهادی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

همچنین بخوانید