نگهداری زاموفیلیا بلک
زاموفیلیا بلک چند سالی است که وارد کشور ما شده است یک گیاه آپارتمانی است و برگ های گوشتی و براق دارد بنابراین در ظاهر زیباست اما زیبایی خیره کننده زاموفیلیا بلک تنها عامل محبوبیت آن نیست.

زاموفیلیا بلک

در این صفحه با یک گیاه زیبای آپارتمانی در خدمتتان هستیم به اسم زاموفیلیا بلک که گونه ای زاموفیلیا بوده با رنگ بسیار خاص بلک. این گیاه چند سالی است که وارد کشور ما شده است و اگر بخواهیم مشخصات کلی از آن را به شما بگوییم، یک گیاه آپارتمانی است و برگ های گوشتی و براق دارد بنابراین در ظاهر زیباست اما زیبایی خیره کننده زاموفیلیا بلک تنها عامل محبوبیت آن نیست و به دلیل آنکه شرایط نگهداری خوبی دارد و می تواند در ادارات و آپارتمان خیلی خوب رشد کند، مردم علاقه زیادی به خرید این گیاه دارند. اگر قصد خرید زاموفیلیا بلک را دارید، ما در این مطلب شما را برای روش های نگهداری و مراقبت از آن آموزش می دهیم. همراه ما باشید.

خرید زاموفیلیا بلک

زاموفیلیا بلک از انواع گیاه های متکی به خود است زیرا می تواند از طریق ریزوم های خود، میزان مصرف و ذخیره سازی آب و مواد مغذی را کنترل کند. ریزوم همان ساقه داخل زمین است که به صورت افقی بوده و شاخه ها و ریشه های گیاه از آن رشد می کنند.

وظیفه ریزوم در گیاه زاموفیلیا بلک، ذخیره سازی آب و عناصر مغذی است و بدین ترتیب گیاه می داند تا هفته ها بدون نیاز به آبیاری، از ذخیره خود استفاده کند. پس اگر یک گیاه مقاوم می خواهید که به این زودی ها خراب نشود، زاموفیلیا بلک انتخابی مناسب برای شماست.

زاموفیلیا بلک نه تنها در مقابل کم آبی، بلکه تا حد زیادی در برابر ابتلا به بیماری ها و آفاتی مثل قارچ مقاوم است، این گیاه در فصل رشد خود قادر است روزی نزدیک به یک سانتی متر رشد کند و همیشه هم جوانه های سبز روشن دارد که با گذشت زمان، این رنگ سبز تبدیل به بنفش خیلی تیره می شود. برای خرید زاموفیلیا بلک به وب سایت باغ ارم مراجعه کنید.

خاک و کود زاموفیلیا

برای رشد زاموفیلیا باید از خاکی استفاده کنید که زهکشی خوبی داشته باشد و بهتر است چند مشت پرلیت یا ورمیکولیت به خاک گیاه اضافه کنید. نکته مهم دیگر در خاک و کود مناسب زاموفیلیا، ایجاد حفره هایی داخل خاک است که انجام این کار به آبیاری تمام قسمت های گیاه کمک می کند.

آبیاری زاموفیلیا بلک چگونه باشد

برای نگهداری از زاموفیلیا باید حواستان به آبیاری گیاه باشد تا کمبود آب باعث خشک شدن آن نشود. همانطور که بالاتر توضیح دادیم، زاموفیلیا بلک از ریزوم هایی تشکیل شده است که گیاه را در برابر کم آبی متحمل می سازد و اگر شما فراموش کنید که به آن آب دهید، ریزوم با آزاد کردن آب ذخیره شده در خود، گیاه را سیراب می کند.

این قابلیت باعث شده است که زاموفیلیا بلک نیاز به آبیاری روزانه و پی در پی نداشته باشد اما لازم است که هر چند وقت یکبار و به صورت منظم، آب گیاه را تامین کنید. برای فهمیدن اینکه گیاه نیاز به آبیاری دارد یا خیر، انگشت خود را در خاک فرو کرده و رطوبت آن را چک کنید، اگر به طور کامل خشک شده بود یعنی نیاز به آب دارد.

این مورد هم یادتان باشد که آبیاری بیش از حد زاموفیلیا بلک باعث پوسیدگی ریشه می شود و اینطور نیست که ریزوم ها بتوانند تمام آب داده شده به گیاه را ذخیره کنند.

 

خرید زاموفیلیا بلک

نور لازم برای رشد زاموفیلیا بلک

زاموفیلیا بلک از گیاهان سایه دوست است به همین دلیل است که می تواند در فضای کم نور آپارتمان به خوبی رشد کند. نور مورد نیاز برای زندگی این گیاه، نور غیرمستقیم خورشید است و اگر می خواهید زاموفیلیای سالم تر و سرحال تر داشته باشید، گلدان آن را پشت پنجره قرار دهید مخصوصا پنجره های جنوبی که شرایط نوری بهتری برای این گیاه فراهم می کنند.

اشتباهی که خیلی از شما ممکن است انجام دهید، قرار دادن گلدان زاموفیلیا مشکی برای ساعاتی از روز در مقابل نور خورشید است با این توجیه که نور داخل خانه زیاد نیست و اگر گلدان را مقابل نور خورشید قرار دهید، نور مورد نیاز گیاه تامین می شود. انجام این کار نتیجه ای جزء سوختن برگ های گیاه ندارد پس به هیچ وجه گلدان را جلوی نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

آیا زاموفیلیا بلک نیاز به کوددهی دارد

کود مثل غذا برای زاموفیلیا بلک است پس لازم است برای تغذیه و رشد بهتر گیاه، هر 2 تا 3 ماه یکبار به خاک گلدان کود اضافه کنید. کود 20:20:20 برای زاموفیلیا بلک مناسب است و برای اضافه کردن به خاک، مقدار مناسبی از آن را داخل آب رقیق کنید و سپس روی خاک بریزید. این موضوع را به خاطر داشته باشید که استفاده از کود باید روی خاک مرطوب باشد تا از سوختگی گیاه جلوگیری شود ضمن اینکه در فصل سرما که گیاه دوران خفتگی خود را سپری می کند، نیازی به کوددهی نیست. برای خرید انواع زاموفیلیا سبز، زاموفیلیا ابلق و شرابی کلیک کنید.

رطوبت مورد نیاز برای رشد زاموفیلیا

برای نگهداری گیاهان آپارتمانی همچون زاموفیلیا بلک، باید روی رطوبت گیاه حساس بود و گلدان نباید نزدیک سیستم سرمایشی یا گرمایشی قرار بگیرد. با رعایت همین نکته ساده، تا حد زیادی رطوبت گیاه تامین می شود اما اگر می خواهید زاموفیلیا بلک زیباتر با برگ های پهن تر داشته باشید، پیشنهاد می شود از یک جزیره یا دستگاه رطوبت ساز هم استفاده کنید.

دمای لازم برای رشد بهتر زاموفیلیا بلک

دما با نور متفاوت است برای مثال ممکن است داخل اتاق به دلیل روشن بودن کولر، سرد باشد اما از بیرون پنجره، نور آفتاب به صورت غیرمستقیم به گیاه تابیده شود. پس بهتر است دمای داخلی اتاق حفظ شود و بهترین دما هم 18 الی 24 درجه سانتی گراد است. البته گیاه قادر است در دمای 10 درجه سانتی گراد هم به حیات خود ادامه دهد اما در صورت تداوم سرما یا گرمای بیش از حد، از بین خواهد رفت.

قلمه زاموفیلیا بلک

شرایط تعویض گلدان زاموفیلیا بلک

گلدان زاموفیلیا بلک هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض دارد زیرا این گیاه در شرایط مساعد نوری و آبی روزانه یک سانتی متر رشد می کند و اگر پس از مدتی که بزرگ تر شد، گلدان عوض نشود، ظرفیت کوچک گلدان باعث آسیب به ریشه های گیاه می شود.

گلدان جدید هم نباید بیش از حد بزرگ باشد چرا که می تواند باعث پوسیدگی ریشه ها شود. بهترین فصل برای تعویض گلدان زاموفیلیا بلک، بهار هر سال است که باید کف گلدان جدید را با خاک سالم و مناسب پر کنید سپس زاموفیلیا بلک را از گلدان قبلی خیلی با احتیاط خارج کنید و داخل گلدان جدید قرار دهید.

قبل از انتقال زاموفیلیا مشکی به گلدان جدید، ریشه های پوسیده را از گیاه جدا کنید و بعد از گذاشتن داخل گلدان جدید هم، روی آن را با خاک مناسب پر کرده و سپس آبیاری کنید. خاکی که روی گیاه می ریزید باید کم تراکم باشد تا با آبیاری کردن، آب اضافی از لابه لای خاک عبور کرده و به خارج از گلدان منتقل شود.

تکثیر زامیفولیا مشکی از طریق برگ

برای تکثیر زاموفیلیا بلک می توانید از برگ های آن استفاده کنید ولی رشد گیاه جدید با استفاده از این روش تکثیر، کمی دیر تر صورت می گیرد. برای تکثیر زاموفیلیا بلک با برگ، چند برگ از گیاه را ببرید و ساعاتی منتظر بمانید تا خشک شود.

حال یک ظرف کم عمق بردارید و مقداری خاک داخل آن بریزید، قسمت انتهایی برگ های بریده شده را داخل گلدان قرار دهید و اگر برگ روی خاک خوب نمی ایستد، خاک اطراف آن را فشار دهید.

بعد از کاشتن برگ داخل خاک، چند ماه باید صبر کنید تا نشانه های اول تکثیر را ببینید. پس از این مدت، برگ ها را تکان دهید و اگر مقاوم بودند، یعنی تکثیر با موفقیت انجام شده است.

خاک و کود مناسب زاموفیلیا

تقسیم زاموفیلیا بلک

برای تکثیر زاموفیلیا بلک از طریق تقسیم گیاه، باید کل گیاه را از گلدان خارج کنید و سپس ریزوم ها را به آرامی جدا نمایید. در این کار باید حساسیت زیادی به خرج دهید تا به ریشه گیاه آسیبی وارد نشود. بعد از جدا کردن ریزوم ها، می توانید آنها را در چند گلدان بکارید.

نحوه هرس کردن زاموفیلیا بلک

برای نگهداری زاموفیلیا مشکی باید هر چند وقت یکبار آن را هرس کنید زیرا میزان نور، رطوبت و آبی که به بخش های مختلف گیاه می رسد، یکسان نیست و در نتیجه ممکن است بخشی از گیاه سرحال تر و سالم تر از بخشی دیگر باشد. برای زیبا تر شدن ظاهر زاموفیلیا بلک بهتر است برگ های خشک و چروک شده را با استفاده از یک قیچی تیز ببرید و حتما هم از دستکش استفاده کنید زیرا اگر شیره گیاه روی دستتان بریزد، امکان دارد باعث التهابات پوستی شود.

نگهداری از زاموفیلیا بلک

آیا زاموفیلیا گل دارد

زاموفیلیا بلک بالغ در ماه های خاصی از سال (معمولا اواخر تابستان تا اوایل پاییز) گل می دهد که البته این گل ها بسیار ریز هستند و باید دقت کنید تا ببینید. زیبایی اصلی زاموفیلیا بلک به برگ های براق، چرمی و مشکی آن است و بدون گل هم جذاب و قشنگ است.

قیمت و خرید زاموفیلیا بلک

قیمت زاموفیلیا بلک بر اساس اینکه چند شاخه می خواهید و اندازه شاخه ها چقدر است، متفاوت می باشد. شما مشتریان خوش سلیقه می توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین باغ ارم، انواع گیاهان زاموفیلیا را مشاهده کنید و در صورت تمایل به خرید، گل مورد نظرتان را انتخاب کرده و سفارش دهید. گل و گیاهی که از فروشگاه باغ ارم سفارش می دهید، با بسته بندی مطمئن برای شما ارسال می شود تا حین حمل و نقل، آسیبی به آن وارد نشود.

مطالب پیشنهادی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سیزده =

همچنین بخوانید
قیمت آهن یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در تولید محصولات فلزی و ساخت و سازها است. از قرن ها پیش، آهن به عنوان یک منبع اصلی برای تولید واحدهای صنعتی و مصارف مختلف به کار می‌رفته است. بنابراین، تغییرات در قیمت آهن می‌تواند تاثیرات عمیقی بر اقتصاد و صنعت داشته باشد.
بازار پر از برندها و مدل های مختلف بخارشوی است که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. انتخاب بهترین بخارشوی، نیازمند شناخت دقیق نیازها و انتظارات شما است.
معرفی بهترین کلینیک دندانپزشکی اطفال در شهریار تهران،برای دندانپزشکی اطفال، انتخاب بهترین کلینیک دارای اهمیت ویژه‌ای است لبخند سلامت و زیبایی کودکان، نیازمند محیط دوستانه و متخصصانه است.
روکش لمینت سرامیکی یکی از راه‌حل‌های محبوب برای بهبود ظاهر دندان‌ها و ایجاد لبه‌های درخشان در لبخند است. با این حال، طول عمر این روکش‌ها متغیر بوده و به عوامل متعددی بستگی دارد.