تیم فوتبال سپاهان با چند تغییر قابل توجه پا به فصل جدید مسابقات فوتبال خواهد گذاشت و این تغییرات توجهات زیادی را در طول فصل به خود جلب خواهد کرد.

به گزارش نیک استار، سپاهان فصل گذشته با اختلاف 2 امتیاز در حسرت کسب ششمین قهرمانی تاریخ خود در لیگ برتر باقی ماند، تا برای شروع فصل جدید رقابت های فوتبال انگیزه بسیاری داشته باشد. هنوز عرق بازیکنان سپاهان در ورزشگاه آزادی خشک نشده بود که پیام نیازمند، محمد محبی، استنلی کی روش و احسان حاج صفی از تیم جدا شدند، ولی کادر فنی طلایی پوشان اصفهانی و در راس آنها محرم نویدکیا پیش بینی های لازم را برای پر کردن جای این بازیکنان انجام داد و تیمش خیلی زود با اضافه شدن نفراتی نظیر احمدزاده، ریگی، مغانلو و کریستوفر نت که چهار خرید پر سر و صدای سپاهان بودند، تمرینات آغاز شد.

اگرچه محرم نویدکیا سعی کرد تیمش را با کمترین تغییرات به فصل بیست و یکم برساند، اما چندین تغییر قابل توجه در ترکیب این تیم در فصل جدید شاهد خواهیم بود که از بخش دروازه تا بخش هجومی تیم امتداد دارد.

 

 

دو دروازه بان برای پر کردن جای نیازمند
در خط دروازه به جای پیام نیازمند، کریستوفر کنت و نیما میرزازاد به خدمت گرفته شدند تا پس از سه فصل سرانجام دوران پر فروغ حضور پیام نیازمند در سپاهان پایان یابد و در این فصل به نظر می رسد این وظیفه جلوتر از سه دروازه بان دیگر تیم به کنت دروازه بان اتریشی سپاهان سپرده شود.

 

 

خط دفاعی سپاهان؛ کم ترافیک تر از فصل گذشته
در بخش دفاعی باز هم شاهد رقابت پورقاز، مهدی زاده، گولسیانی و نژادمهدی برای رسیدن به قلب خط دفاعی خواهیم بود و در پست دفاع چپ و راست هم به ترتیب مانند فصل گذشته امید نورافکن و دانیال اسماعیلی فر بازی خواهند کرد. در این بخش از زمین، جدایی شایان مصلح، مهدی ترکمان و مرتضی منصوری از تصمیمات جالب توجه نویدکیا بود و این مربی قصد دارد در فصل جدید از رضا میرزایی به عنوان جانشین دانیال اسماعیلی فر در صورت لزوم استفاده کند و در پست دفاع چپ نیز روی داود رجبی و همینطور فرشاد احمدزاده حساب باز کرده است.

 

 

خط میانی؛ یک مهره قابل اتکا برای رهبری تیم
مسعود ریگی یکی از پر سر و صدا ترین بازیکنان پنجره تابستانی بود که به سپاهان پیوست تا یک خط جلوتر از خط دفاعی تیم، وظیفه مهم ایجاد ارتباط میان هافبک های هجومی و مهاجمین و همینطور مدافعین را برقرار کند. فصل گذشته سپاهان در این پست بیشتر از محمد کریمی استفاده کرد، اما با اضافه شدن مسعود ریگی، این بازیکن تک هافبک دفاعی تیم خواهد بود و بازیکنان دیگر می توانند به فضاهایی که نزدیک تر به دروازه حریف است، بروند. جدایی رسول نویدکیا و حامد بحیرایی از تغییرات قابل توجه سپاهان در بخش میانی است، اما آنها مسعود ریگی را به خدمت گرفتند تا در کنار جلال علی محمدی، یاسین سلمانی، سروش رفیعی و محمد کریمی، کادر فنی تیم دستی بازی برای انتخاب سه بازیکن میانی زمین داشته باشد.

حتما بخوانید  صحبتهای تند فرهاد مجیدی پیش از بازی سپاهان

 

 

 

مثلث هجومی؛ متفاوت نسبت به فصل گذشته
جدایی محمد محبی و استنلی کی روش مهم ترین تغییرات سپاهان در این بخش بوده اند. در عین حال فرشاد احمدزاده و شهریار مغانلو به عنوان دو مهره تاثیرگذار لیگ برتر ایران طی فصول اخیر به اردوی طلایی پوشان اصفهانی اضافه شده اند، تا در این بخش هم کادر فنی سپاهان دغدغه ای نداشته باشند. در بخش هجومی محمدرضا حسینی مانند فصل گذشته وینگر راست طلایی پوشان در ترکیب اصلی خواهد بود و به نظر می رسد که فرشاد احمدزاده نیز جانشین محمد محبی در پست وینگر راست شود. در صورتی که نویدکیا این تصمیم را بگیرد، شاهد رقابت فشرده ای میان شهباززاده و شهریار به عنوان دو مهاجم هدف تیم خواهیم بود.  در صورتی که به عنوان مثال شهباززاده، احمدزاده و حسینی را سه بازیکن هجومی تیم در نظر بگیریم، نویدکیا رضا میرزایی را برای تعویض در بخش راست زمین در اختیار دارد و محمدرضا خلعتبری را برای تعویض در پست وینگر چپ.

 

 

 

بازیکنان آکادمی پدیده می شوند
آریا یوسفی، امیرمحمد محمدکار، محسن گودرزی و سامان رنجبر نیز چهار بازیکنی هستند که با صلاحدید کادر فنی به تیم بزرگسالان اضافه شده اند و باید دید از فرصتی که در اختیار آنها قرار داده شده، چطور بهره خواهند برد.

این مجمو تغییراتی بود که سپاهان در پنجره تابستانی انجام داد و تیمی بسیار قوی تر نسبت به سال گذشته گرد هم جمع شده اند. البته عملکرد کریستوفر نت نقش مهمی در شکل گرفتن سپاهان خواهد داشت و اگر این دروازه بان اتریشی عملکرد خوبی نداشته باشد، محرم نویدکیا و دستیارانش به صورت جدی با خطر مواجه می شوند.

 

 

 

 

سپاهان سال گذشته نزدیک تر و فشرده تر از تمام 5 سال اخیر که موفق به کسب عنوان قهرمانی شده، پرسپولیس را تا هفته پایانی قدم به قدم تعقیب کرد. سال گذشته محرم در اولین سال مربیگری مهم ترین چالش یحیی گل محمدی بود و حالا این مربی جوان در شرایطی پا به دومین سال مربیگری خود می گذارد که تیمش پیش فصل به مراتب بهتری را نسبت به پرسپولیس و همینطور استقلال پشت سر گذاشته و دو بازیکن تاثیرگذار این دو تیم پایتخت نشین هم امروز با پیراهن طلایی سپاهان بازی خواهند کرد؛ با این اوصاف فعلا در شرایطی که هنوز سوت آغاز لیگ 21 ام به صدا نیامده، همه چیز به سود طلایی پوشان اصفهانی و محرم نویدکیا است.

 

 

 

با این اوصاف انتظار می رود در اولین بازی فصل برای سپاهان که از ساعت 18 در ورزشگاه نقش جهان آغاز خواهد شد، ترکیب زیر با آرایش 3-3-4 مورد استفاده قرار بگیرد.

مطالب پیشنهادی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 16 =

همچنین بخوانید
باشگاه‌های ترکیه و آرارات لیگ ارمنستان به دنبال جذب علی مبارکی، هافبک ایرانی اسپورتینگ ۲۹ ساله هستند، که در لیگ آذربایجان با عملکرد موفق مورد توجه قرار گرفته است.