پیشنهادات

نزديكي از پشت چه عوارضي دارد

نزديكي از پشت چه عوارضي دارد؟ خطرات و عوارض رابطه مقعدی از نظر پزشکی و دین اسلام، در ادامه خواهیم گفت رابطه جنسی مقعدی چه عوارضی برای مردان و زنان دارد.

نزديكي از پشت چه عوارضي دارد

رابطه جنسی یکی از غریزی ترین امیال انسان می باشد و لازمه ی بقای نسل بشر می باشد. رابطه جنسی البته از نوع حلال و شرعی نزد اسلام جایگاه بالایی دارد به طوری که در روایات مختلف ثواب زیادی برای زن و شوهری که با هم آمیزش می کنند در نظر گرفته شده است. رابطه جنسی سالم و پسندیده رابطه جنسی از جلو یا رابطه جنسی از مهبل می باشد. متاسفانه بعضی از افراد متاثر از رفتارهای جنسی بی حد و مرز و ناسالم جوامع غربی اقدام به انجام نزدیکی از پشت یا رابطه مقعدی می کنند که این کار چه از نظر دینی و چه از نظر بهداشتی یک کار بسیار غلط بوده و عوارض بسیاری دارد.

 

عوارض نزدیکی از مقعد از نظر پزشکی

مقعد محل قرار گیری فضولات انسانی یعنی مدفوع می باشد. بنابراین بسیار آلوده و کثیف می باشد و محل تجمع انواع مختلفی از میکروب ها و باکتری های مضر و خطرناک است. بنابراین از نظر پزشکی نزدیکی از پشت عوارض بسیاری دارد و باعث به خطر افتادن سلامتی فرد می شود. در ادامه به بررسی مهم ترین عوارض نزدیکی از پشت می پردازیم

بی میلی جنسی زن: شاید یکی از مهم ترین عوارض نزدیکی از مقعد بی میلی جنسی زن باشد. اگر چه رابطه جنسی از پشت می تواند برای مردان کمی لذت بخش باشد اما مسلما زن از این رابطه لذتی نخواهد برد. رابطه جنسی از پشت برای زنان بسیار آزار دهنده و دردناک است و از آن جایی که زن در طول رابطه جنسی مقعدی لذتی نمی برد خود را ابزاری برای لذت بردن همسرش قلمداد می کند و همین مسئله باعث سردی مزاج و بی میلی جنسی زن خواهد شد. رابطه جنسی سالم رابطه ای است که هم مرد و هم زن از آن لذت ببرند و هیچ کدام از طرفین مجبور به انجام آن نشده باشد.

 

درد شدید: رابطه جنسی از مقعد برای زن بسیار دردناک بوده و عذاب آور می باشد. اصرار مرد به انجام رابطه جنسی از مقعد ممکن است زن را از او متنفر و سرد کند. زن پس از رابطه جنسی مقعدی درد شدیدی در پشت خود احساس می کند به طوری که حتی نشستن و راه رفتن نیز برای او دردناک می شود.

 

بیماری زن: بافت داخلی مقعد قابلیت تحمل حجم آلت تناسلی مرد را ندارد در نتیجه رابطه جنسی از مقعد باعث عوارض جدی و جبران ناپذیری برای زن خواهد شد. از جمله این عوارض آسیب دیدن عضلات اسفنگتری مقعد ( ماهیچه حلقوی دهانه مقعد) می باشد که در مواردی حتی نزدیکی از پشت می تواند باعث پارگی این عضلات نیز شود. آسیب دیدن عضلات اسفنگتری باعث کاهش کنترل دفع در زنان خواهد شد و ممکن است به بی اختیاری در دفع مدفوع و بادهای شکمی دچار شود. از آن جایی که در حین نزدیکی از مقعد مرد به فکر ارضا شدن خود می باشد متوجه آسیب فیزیکی ای که به بدن زن وارد می کند نمی شود، آسیبی که حتی ممکن است زنان را به انجام عمل جراحی برای ترمیم آن بکشاند.

 

عوارض رابطه مقعدی

 

بیماری مرد: مقعد مکان تجمع فضولات بدن انسان است بنابراین فضای داخلی مقعد پر است از انواع میکروب ها و باکتری های مضر و خطرناک. تماس آلت جنسی مرد با این میکروب ها و باکتری ها عوارض خطرناکی به دنبال دارد که از آن جمله می توان به ورود این میکروب ها به بدن مرد و ابتلای او به انواع بیماری های خطرناک اشاره کرد.

حتما بخوانید  نزدیکی از پشت با همسر در صورت رضایت و عدم رضایت چه حکمی دارد؟

 

انتقال بیماری های مقاربتی: احتمال انتقال بیماری های مقاربتی مانند ایدز از طریق رابطه جنسی مقعدی بسیار بالا می باشد. زیرا در رابطه جنسی از پشت مویرگ های داخلی مقعد پاره شده و دچار خونریزی می شوند و این خون می تواند عامل انتقال دهنده ایدز به طرفین باشد.

 

آسیب به پروستات: فضای مقعد برای آلت تناسلی مرد تنگ است و ورودی مقعد مانند یک کش تنگ دور آلت تناسلی مرد را می گیرد و این مسئله باعث می شود منی نتواند به خوبی تخلیه شود و حتی باعث برگشت مایع منی به عقب و وارد شدن فشار به کیسه های منی و غده پروستات می شود که این مسئله باعث بروز عوارض جدی و جبران ناپذیری برای مرد خواهد شد.

 

زود انزالی: یکی از عوارض جدی مقاربت از مقعد زود انزالی مردان می باشد. از آن جایی که در مقاربت از مقعد آلت تناسلی مرد تحت فشار است زود ارضا شده و همچنین برگشت منی به عقب باعث فشار به کیسه های منی می شود، این دو عامل و مداومت بر نزدیکی از پشت باعث زود انزالی و سرد مزاجی مرد خواهد شد که این مسئله در آینده باعث بروز مشکلات روحی و اختلال در زندگی زناشویی او می شود.

 

ارضا نشدن زن: سیستم فیزیولوژیکی بدن زن به گونه ای است که از طریق واژن و مهبل و تحریک میلیون ها نقطه حسی این اعضا به لذت جنسی می رسد و ارضا می شود. در نزدیکی از مقعد لذتی متوجه زن نمی شود و از رابطه جنسی مقعدی فقط درد و عذاب سهم زن می شود، زن می بیند که مرد در طول رابطه جنسی مقعدی به لذت جنسی می رسد و ارضا می شود اما او ارضا نشده است و پس از ارضای مرد نیز زن دچار بی میلی جنسی شده و علاقه ای به ارضا شدن از خود نشان نخواهد داد. بنابراین زن تنفر شدیدی به رابطه جنسی پیدا می کند و خود را تنها وسیله ای برای ارضای مرد و برطرف شدن شهوت او می بیند. این تفکر برای زندگی مشترک زوجین بسیار خطرناک بوده و باعث آسب های روحی و روانی جدی به زن و به تبع آن به زندگی مشترک زوجین خواهد شد.

عوارض نزديكي از پشت

 

عوارض رابطه مقعدی از نگاه اسلام

از منظر دین اسلام نیز نزدیکی از پشت یک کار ناپسند و مکروه محسوب می شود و از آن نهی شده است. در روایات آمده است که فردی از امام صادق (ع) در مورد رابطه جنسی از مقعد سوال کرد، ایشان فرمودند: همسرت عروسک و عشق زندگی توست پس او را با این کار اذیت مکن.( وسائل الشیعه جلد ۲۰ صفحه ۱۴۳). به طور کلی نزدیکی از مقعد در اسلام حرام است مگر این که با رضایت زن باشد که در آن صورت نیز کراهت شدید دارد. بنابراین چنانچه زن راضی به رابطه جنسی از پشت نباشد شوهرش نمی تواند او را مجبور به این کار کند و این کار شرعا حرام است.  اکثر علما معتقدند انجام رابطه جنسی از مقعد بدون رضایت زن کراهت شدید دارد و بنابر احتیاط واجب جایز نیست. مسلما اسلام نمی توانسته برای مردم هزار و چهار صد سال پیش از دلایل پزشکی و علمی برای منع رابطه جنسی مقعدی سخن گوید اما همین حرام اعلام کردن رابطه جنسی مقعدی در اسلام نشان از عوارض بسیار بالا و خطرناک نزدیکی از مقعد می دهد بنابراین با هیچ توجیهی رابطه مقعدی مجاز نمی باشد و همانطور که گفتیم رابطه مقعدی عوارض خطرناک و جبران ناپذیر بسیاری به همراه دارد بنابراین لازم است که زوجین از انجام رابطه مقعدی اجتناب کنند.

 

منبع: nikstar.ir

مطالب پیشنهادی
نظرات

4 پاسخ

  1. با سلام
    ببخشيد تصويري كه از رابطه مقعدي گذاشتيد ، تصويري ست از همجنس بازي دو نفر مذكر ، كه بسيار زشت و زننده است ؛ لطفا تصوير را عوض كنيد
    با تشكر

  2. وقتی اسلام یک عملی رو حرام یا حتی مکروه اعلام می کنه یعنی کلی عوارض و ضرر داره انجام اون. رابطه مقعدی از همین مسائله که از نظر علمی و روانی هم ثابت شده که یک عمل بسیار اشتباه و مضره

    1. سلام و درود دوست عزیز، بله اسلام شدیدا این کار رو نهی کرده و از لحاظ شرعی هم عمل ناپسند و مکروهیه. ممنون از اینکه نظر خود رو با ما به اشتراک گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =