خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » معرفی خودروی های با کیفیت برای خرید بعد از تحریم در ایران

معرفی خودروی های با کیفیت برای خرید بعد از تحریم در ایران

کدام خودروها برای خرید در زمان تحریم مناسب است

خودروی های با کیفیت برای خرید بعد از ۱۳ آبان می تواند کمی برای انتخاب مشکل باشد و ما مجموعه ای از خودروهایی که برای خرید مناسبند را در عصر تحریم به شما معرفی می نماییم تا هم قیمت خودرو ها را بدانید و هم خودروی مورد نیازتان را برای خرید انتخاب نمایید بعد از تحریم امکان دارد قیمت خودروها کمی افزایش یابد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معرفی خودروی های با کیفیت برای خرید بعد از تحریم در ایران را در سایت نیک استار خواهید دید با ما همراه باشید.

 

با وجود فشار سخت و سهمگین تحریم های آمریکا روی صنعت خودرو ایران، هنوز هم تعداد نسبتا زیاد خودرو در خطوط تولد خودروسازان وطنی حضور دارند که علاوه بر ظاهر و امکانات و ایمنی مناسب از کیفیت ساخت بالایی برخوردار بوده و قابلیت اعتماد مشتریان را دارند.

این محصولات که عمدتا در سه سال اخیر از سوی خریداران با بیشترین استقبال و بالاترین اطمینان روبه‌رو بوده‌اند، گرچه در ماه های اخیر بعضا تا دو باربر افزایش قیمت داشته‌اند اما همچنان در قیاس با محصولات وارداتی از اولویت بالاتری برای خرید برخوردارند.

طبق بررسی مداوم و پیوسته شرکت بازرسی و استاندارد ایران در کشور ۱۴ خودرو مختلف چهار ستاره حضور دارند که در گزارش امروز به ۱۲ مورد آنها میپردازیم. البته دو مدل از آنها انواعی مشابه منتها مجهز به گیربکس دستی هستند که نیاز نیست مجددا آنها را یادآوری کرد. در عین حال صنایع داخلی حدود ۱۶ اتومبیل سه ستاره و ۱۲ مدل دو ستاره هم تولید میکنند که در سطحی پایین تر از خودروهای این گزارش قرار داشته و ارزش خرید پایین تری دارند. ببینیم این ۱۲ خودرو چهار ستاره و کیفی چقدر ارزش خرید داشته و چه ویژگی هایی دارند.

 

۱٫ تندر پارس

نسخه فیس لیفت و وطنی پارس خودرو به لحاظ موتور، گیربکس و پلتفرم هیچ فرقی با تندر ۹۰ و تندر پلاس ندارد اما در مقایسه با این دو خودرو از نمای عقب متفاوتی برخوردار است، تند پارس که بهایی معادل ۹۰ میلیون تومان دارد جزو محصولات پرفروش رنو در بازار ایران بوده است. همچنین گزارش کسانی که تجربه خرید و استفاده از این محصول را داشته‌اند، کیفیت ساخت و بالای تندر پارس را تایید میکند.

خودروی های با کیفیت

۲٫ تندر پلاس

نسخه ۲۰۱۰ داچیالوگان که از سال گذشته با یک تاخیر هفت ساله وارد خط تولید ایران خودرو شده و طرفداران بسیاری دارد. بهبود تناسبات ظاهری لوگان فیس لیفت مخصوصا در نمای جلو و عقب باعث شده تا اندکی خودرو جلال و جلوه یابد. در عین حال فرم کابین با تغییراتی به نمای داخل ساندرو نزدیک شده تا تندر پلاس با اخذ بهایی بالاتر چیزی بهتر و بیشتر از تندر ۹۰ و تندر پارس در اختیار قرار دهد

خودروی های با کیفیت

۳٫ پژو ۲۰۷

نسخه پلاس و ارتقا یافته ۲۰۶ که با حرکت هوشمندانه شرکای ایرانی و برزیلی پروژه تولید شده و از قضا پس از تولید در سال ۹۶، توانسته جایگاه خوبی برای خود در بازار به دست آورد. ۲۰۷ که در دو گونه دستی و اتومات نمره چهار ستاره کیفی را دریافت کرده، اتومبیلی هم شکل و هم اندازه با ۲۰۶ است اما امکانات بیشتر و طراحی جدیدتری دارد. همین عوامل هم موجب شده تا نسبت به پژو ۲۰۶ خودروی گرانتری باشد.

خودروی های با کیفیت

۴٫ رنو ساندرو

محبوب ترین هاچ بک رنو در یک دهه اخیر همین داچیا ساندرو است که در انواع معمولی و استپ وی توانسته سالانه تا ۵۰ هزار خریدار ایرانی را به سمت این برند فرانسوی بکشاند. این خودرو که به لحاظ امکانات و تجهیزات رفاهی ارتباطی در رتبه پایینی قرار دارد بیش از ظاهر و ادوات، نان کیفیت ساخت بالا و ایمنی مناسبش را میخورد. اغلب خریداران ساندرو تایید کرده‌اند ساندرو محصول رنو دوام شگفت‌انگیزی دارد.

خودروی های با کیفیت

۵٫ بسترن بی ۳۰

به طرز عجیب غریبی خود را در لیست خودروهای چهار ستاره جا کرده در حالی که نصف امکانات رفاهی و ایمنی‌اش را در چین جا گذاشته است! اصلا یکی از شکاف های عمده گزارش های هر ماهه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران همین خودرو چینی نه چندان مدرن و مجلل است که از حدود پنج سال قبل در چین تولید شده و به لطف ادعای همکاری با فولکس، توانسته در جمع بزرگان جلوه گری کند.

خودروی های با کیفیت

۶٫ هاوال اچ ۲

اغلب کسانی که در گزارش های خارجی راجع به هاوال اچ ۲ نوشته‌اند، این محصول اقتصادی و پرفروش را یک خودرو ساده، راحت و بادوام معرفی کرده‌اند. اچ۲ که در سال های اخیر در شمار پرفروش ترین خودروهای کشور چین هم بوده، به مدد موتوری ۱۴۰ اسبی، اعتبار بالای سازنده چینی (گریت وال) در صنعت خودرو چین و نیز همکاری با قطعه سازان بزرگ آمریکایی و ژاپنی یک اتومبیل قابل اطمینان است.

خودروی های با کیفیت

۷٫ هیوندای اکسنت

یکی از خودرو های با کیفیت، کم دردسر و خوش آتیه کرمان موتور که میتوانست علاوه بر مصرف کنندگان عادی برای ناوگان تاکسی های داخل شهری هم مورد استفاده قرار گیرد همین اکسنت بلو محصول هیوندای بود که تیغ تیز تحریم های آمریکایی روند تولیدش را مدتی است کند کرده و هیوندای را برای خروج دوباره از ایران مجاب نموده است. اکسنت که سدانی کامپکت در رده پژو ۳۰۱ است، به مصرف بهینه سوخت مشهور است.

خودروی های با کیفیت

۸٫ کیا سراتو

سدان خوش پوشی و اسپورت سایپا کیفیت ساخت و ارزش خرید بالایی دارد و در گونه آپشنال میتواند اغلب نیازهای خریداران سخت پسند را پوشش دهد. سراتو که از موتورهای چهارسیلندر ۱۶۰۰ و ۲۰۰۰ سی‌سی سود میبرد، با دو نوع جعبه دنده دستی و اتومات در بازار ارائه شده و به لطف شش ایربگ، سانروف، سیستم صوتی مناسب و مدرن، پدال شیفتر و چندین و چند آپشن دیگر یک خودرو مدرن و ایمن با قابلیت اطمینان بالاست.

خودروی های با کیفیت

۹٫ هیوندا آی ۲۰

حتی آن اوایل که تولیدش داشت شروع میشد هم سخت فروش بود. اشتباهات متعدد در قیمت گذاری این خودرو و البته بلای تحریم باعث خروج زود هنگام این اتومبیل از صحنه رقابت در بازار شد و حالا با بهایی ۲۰۵ میلیونی، به سختی برای طبقات متوسط قابل دستیابی است. آی ۲۰ که کیفیت ساخت بالایی دارد، خودرویی با سطح رانندگی و سواری بالا و قابل توجه است اما از فقدان برخی آپشن های ضروری رنج میبرد.

خودروی های با کیفیت

۱۰٫ مزدا ۳

با اینکه اتومبیل زیبایی است اما به سختی میتوان آن را اتومبیلی فراگیر و قابل دسترس عموم نامید. بهای ۲۷۰ میلیونی مزدا ۳ در شرایطی که قدرت خرید حدود ۹۰درصد خریداران ایرانی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان است، یک ضربه کاری به حیثیت این ژاپنی محبوب و ایمن است. این موارد اما چیزی از ارزش های بهترین سدان اقتصادی و کوچک بازار کم نمیکند چرا که مزدا ۳ در عین دوام و مصرف بهینه، خودرویی اسپرت است.

خودروی های با کیفیت

۱۱٫ سوزوکی گرند ویتارا

با بهایی بین ۲۸۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان، هنوز هم نسبت به رقبای کره ای و مدرنش یعنی اسپورتیج و توسان کاملا قابل قبول است، مخصوصا وقتی توانایی آفرود ویتارا را در نظر می آوریم و به بهای ۵۰۰ میلیون تومانی دوقلو های کره ای بیشتر فکر میکنیم! ویتارا که در نسخه فیس لیفت خودرویی با سطح بهتر و بالاتر آپشن است، طرح به نسبت زیبا و باوقاری داشته اما کابینش اندکی قدیمی میزند.

خودروی های با کیفیت

۱۲٫ پژو ۲۰۰۸

یک خودرو چهار ستاره واقعی با طرح ظاهری زیبا و هندلینگ عالی در بخش کیفیت ساخت، ایمنی سطح بالای ۲۰۰۹ یکی از عمده ترین دلایلی است که میتواند خریداران ایرانی را به سمت این محصول جذب کند، با داشتن پنج ستاره کامل از موسسه اروپایی انکپ، شش کیسه هوای ایمنی، اقسام سیستم های هشدار دهنده و چند نوع ترمز، ۲۰۰۸ خودرویی است امن برای خانواده های ایرانی که به سفر علاقه‌مندند.

 

منبع: برترین ها

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(1 رای, میانگین امتیاز: 5٫00 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه

20 + یازده =