خانه » سایر مطالب » خواص و معجزات ذکر یا ودود و نحوه خواندن آن برای حل مشکلات و گرفتاری ها

خواص و معجزات ذکر یا ودود و نحوه خواندن آن برای حل مشکلات و گرفتاری ها

معجزه ذکر یا ودود

خواص و معجزات ذکر یا ودود و نحوه خواندن آن برای حل مشکلاتی چون: بخت گشایی و ازدواج، سازگاری زن و شوهر، حل اختلاف و بازگشت معشوق، ایجاد عشق و محبت، فروش خانه و ماشین، جلب محبت زن و شوهر و سایر گرفتاری ها که در زیر به تمامی آنها پرداخته ایم. با نیک استار همراه باشید.

 

این روزها ذکر گفتن بین جوان های مسلمان بسیار رواج پیدا کرده است. مشکلات کوچک و بزرگ زندگی اکثر افراد را به این نتیجه رسانده است که راه حل تمامی مشکلات و گرفتاری ها در دست خداست و فقط با توکب بر او است که می توان از مشکلات این روزگار رهایی یافت. یکی از بهترین روش ها برای برقراری ارتباط با خدا و به قولی برای وصل شدن به خدا ذکر گفتن است. ذکرها انواع مختلفی دارند و می توان گفت برای هر مشکلی ذکرهای خاصی وجود دارد. اسامی خدا از بهترین ذکرها هستند که می توان با آن ها خدا را صدا زد. یکی از ذکرهای بسیار مجرب و شیرین ذکر ” یا ودود ” می باشد. این ذکر برای جلب محبت همسر بسیار موثر است و آثار عجیبی دارد. در ادامه شما را بیشتر با این ذکر عظیم الشان آشنا خواهیم کرد.

 

معنای ذکر یا ودود

یا ودود به معنای دوست دارنده ی بندگان و دوست داشته شده ی مومنان می باشد. یعنی ای خدایی که بندگانت را دوست داری و ببین آن ها مهر و الفت برقرار می کنی. ودود از ریشه ی ” ود ” بر وزن ” حب ” به معنای دوست داشتن می باشد. دوست داشتنی که با تمنا و امید و آرزو همراه باشد. می توان ودود را هر کدام از این موارد معنی کرد. یعنی هم می تواند دوست داشتن باشد و هم دوست داشتنی همراه با میل و امید و هم ترکیب هر دو. ودود از اسامی خدا می باشد که معنای کلمه ای آن ” دوستدار ” است. این اسم در صرف و نحو جزو صیغه مبالغه می باشد یعنی بسیار زیاد و دلالت بر کثرت دارد. در قرآن کریم دو بار ذکر شریف ” ودود ” آورده شده است. یک بار در کنار ذکر “غفور” و یک بار در کنار ذکر “رحیم”. این اسم اگر در جایگاه فاعل قرار بگیرد یعنی خداوند دوستدار می باشد. این اسم از اسامی خداوند بوده و از ذات خدا نشات می گیرد. اگر ” یا ودود ” را از منظر مفعولی بنگریم به معنای این است که خداوند ذاتی است که قابل عشق ورزیدن و دوست داشته شدن می باشد. به طور مثال در آیه ” هو الغفور الودود ” هر دو معنا را می توان برای ” ودود ” در نظر گرفت. یعنی خداوند آمرزنده و دوستدار بندگانش است یا خداوند آمرزنده و دوست داشتنی ( محبوب بنده ) است.

ذکر یا ودود برای ازدواج

خواص ذکر یا ودود

 

حتما بخوانید  خواص آیت الکرسی برای ازدواج و نحوه خواندن آیت الکرسی برای بخت گشایی

ذکر یا ودود در قرآن

در قرآن در دو آیه این ذکر شریف آمده است.  یکی در آیه ۹۰ سوره ی هود که می فرماید: (وَاسْتَغْفِرُوا رَبَّـکُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیْهِ إِنَّ رَبِّی رَحِیمٌ وَدود) از پروردگارتان طلب بخشش و مغفرت کنید و به سوی او برگردید همانا پروردگارم بخشنده و دوستدار بندگانش است. در آیه ۱۳ و ۱۴ سوره بروج نیز آمده است : (إِنَّهُ هُوَ یُبْدِئُ وَ یُعِید*وَ هُوَ الغَفُورُ الوَدُود) یعنی همانا اوست که می آفریند و پس از مرگ باز می گرداند و او آمرزنده و دوستدار است.

در کلام ابن فارس آمده است که ودود بر وزن فعول بوده و حاکی از محبت می باشد و می تواند بر وزن مفعول یعنی محبوب باشد زیرا خداوند محبوب قلب مومنین است و می تواند در جای فاعل نیز بیاید مانند غفور که از غافر است و به معنای بخشنده می باشد و ودود نیز می تواند به معنای دوستدار باشد که چون ودود در کنار غفور آمده است این معنا مناسب تر می باشد.

 

خواص ذکر یا ودود

ذکر یا ودود از اسمای الهی می باشد و خواندن آن به تعداد معین در زمان معین آثار و برکات زیادی دارد. مداومت بر خواندن این ذکر نیز بسیار نافع می باشد. از متداولترین خواص ذکر یا ودود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

ختم یا ودود برای سازگاری زن و شوهر

اگر بین زن و شوهری اختلاف و نا سازگاری است به نیت برطرف شدن ناسازگاری می توان این ذکر را ۱۰۰۱ مرتبه خواند. فرقی نمی کند که در چه زمانی این ذکر را بخوانید البته خواندن آن بعد از نماز صبح ارجح می باشد. هر یک از زن یا شوهر می تواند برای حل ناسازگاری این ذکر را بخوانند یا اطرافیان به نیت رفع ناسازگاری آن ها بخوانند.

معجزه ذکر یا ودود برای ازدواج

ذکر یا ودود برای ازدواج

 

ختم یا ودود برای حل اختلاف و بازگشت معشوق

اگر کسی با شما اختلاف دارد و از شما ناراحت است و کینه به دل گرفته و شما تمایل به حل این اختلاف و برگشت او دارید می توانید از ذکر یا ودود کمک بگیرید. برای این کار شربتی با گلاب و زعفران درست کنید و روز پنج شنبه در هنگام نماز عصر رو به قبله بنشینید. چشم ها را ببندید و با دقت و توجه هزار و چهارصد مرتبه بگویید یا ودود . سپس پس از اتمام ذکر بر شربت بدمید ( فوت نکنید بدمید مثل وقتی که برای گرم شدن دست هایتان ها می کنید) . شربت را یا خود بخورید یا به فردی که می خواهید نسبت به شما مایل شود بخورانید. هر دو با هم نیز می توانید از شربت بخورید. دقت کنید که در حین ذکر گفتن با کسی صحبت نکنید و بین آن وقفه نیاندازید. این عمل را سه یا هفت پنجشنبه تکرار کنید تا هنگامی که به مراد دل خود برسید.

حتما بخوانید  خواص و معجزات دعای توسل و نحوه خواندن آن برای حاجت روا شدن و حل مشکلات

 

ایجاد عشق و محبت

برای اینکه کسی را به خود مایل سازید و بین خود و کسی عشق و علاقه ایجاد کنید بر خرما یا هر چیز شیرینی ۳۵ مرتبه یا ودود بخوانید و به کسی که می خواهی به شما  عشق و محبت بورزد بدهید. بین شما محبتی عمیق پیش خواهد آمد. ذکر یا هادی و ذکر یا دائم نیز همین خاصیت را دارد. ( در حلال استفاده شود )

 

دعایی برای فروش خانه و ماشین و …

ذکر یا ودود علاوه بر این که در جلب محبت اطرافیان موثر است خواص بی شمار دیگری نیز دارد که از آن جمله می توان به فروش فوری خانه و ماشین و … اشاره کرد. اگر می خواهید خانه یا هر چیز دیگر خود را بفروشید می توانید از ذکر یا ودود کمک بگیرید. با وضو رو به قبله بنشینید و یک جا ۲۲۲۲ مرتبه یا ودود بگویید و پس از گفتن این تعداد بر آب بدمید و آن آب را روی خانه، ماشین یا چیزی که می خواهید بفروشید بریزید.

 

جلب محبت زن و شوهر

در زندگی گاهی مشکلات کوچکی به وجود می آید که باعث سرد شدن زن و شوهر از یکدیگر و سرد شدن زندگی و در نهایت طلاق می شود. امام رضا علیه السلام می فرمایند برای دوستی و محبت بین زن و شوهر روز جمعه صبح بر هزار و یک عدد مویز یا کشمش یا غذا یا ودود بخوانید و آن را به زن و شوهر دهید تا بخورند عشق و محبت به زندگیشان باز خواهد گشت.( هزار و یک بار باید یا ودود خوانده شود و سپس بر روی غذا یا کشمش ها دمیده شود )

معجزه ذکر یا ودود

ذکر یا ودود برای ازدواج

 

دفع دشمن

بزرگان فرموده اند که اگر کسی دشمن دارد ( فردی یا گروهی ) برای از بین بردن و دفع آن دشمن چهل روز پشت سر هم این ذکر را به تعداد عدد کبیرش یعنی ۲۰ مرتبه بخواند. اگر چهل روز روزی بیست مرتبه یا ودود بگوید دشمن قدرتمند او دفع شده و محب و دوستدار او می شود.

 

برای رفع گرفتاری ها

مداومت بر خواندن ذکر یا ودود برای حل تمام مشکلات و گرفتاری ها نافع می باشد. اگر می خواهید مشکلات و گرفتاری هایتان حل شود هر روز هفتاد و هفت بار این ذکر شریف را بخوانید. بهتر است بعد از نماز صبح باشد. اگر نشد در هر ساعت از شبانه روز ترجیحا قبل از غروب آفتاب بخوانید.

 

منبع: nikstar.ir

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(37 رای, میانگین امتیاز: 3٫43 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه

1 × دو =