سپاهان در شبی که منطقی و زیبا فوتبال بازی کرد سه امتیاز ارزشمند خانگی را به دست آورد و جدال بالانشین‌ها را داغ‌تر کرد.

به گزارش “ورزش سه”، در چارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر در ورزشگاه نقش جهان یکی از جذاب‌ترین مسابقات این هفته برگزار شد. دیداری که با توجه به جایگاه دو تیم انتظار می‌رفت برنده داشته باشد و تیم‌ها برای گلزنی و برد پا به زمین مسابقه بگذارند.

 

جدال تفکرات جواد نکونام و محرم نویدکیا که هرکدام تئوری‌های مختلفی در دفاع و حمله دارند بسیار جذاب دنبال شد که سپاهانی با کارهای ترکیبی تمرین شده‌شان به خط دفاعی فولاد آسیب زدند و بارها مدافعان قرمزپوش را به هم ریختند.

 

سپاهان با این پیروزی بسیار مهم در خانه 28 امتیازی شد و کورس بالای جدولی‌ها را داغ‌تر کرد‌. فولادی‌ها نیز که نتوانستند  در این بازی ساختار دفاعی خود را حفظ کنند چهارمین باخت خود را تجربه کردند و نتوانستند خود را به نیمه اول جدول برسانند.

 

 

 

شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰
سپاهان اصفهان – فولاد خوزستان / ساعت ۱۷:۰۰؛ ورزشگاه نقش جهان؛ بدون تماشاگر 
تیم داوری: موعود بنیادی فرد، محمدرضا مدیر روستا، یوسف مغروری، میثم حیدری، ناظر: فریدون اصفهانیان

 

 

 

اخطار

 

سروش رفیعی (۲+۴۵)

پاتوسی(۵۲)
محمد آبشک(۵۳)

 

 

 

 

 

 

ترکیب سپاهان 

کریستوفر کنت، دانیال اسماعیلی فر، گئورگی ولسیانی، امید نورافکن، مسعود ریگی، محمد کریمی،سروش رفیعی( ۷۶- جلال علی محمدی)،فرشاد احمدزاده(۹۰-عزت پورقاز)، محمدرضا حسینی(۷۶- محمدرضا خلعتبری)، محمد نژادمهدی، سجاد شهباز زاده( ۶۸- شهریار مغانلو)
سرمربی: محرم نویدکیا 

 

 

 

 

 

 

 

ترکیب فولاد
 بدرقه، وحید حیدریه، سعادت حردانی، حمید بوحمدان، محمد آبشک، ساسان انصاری، صابر حردانی(۴۶-آیاندا پاتوسی)، سیدمحمد میری(۶۳-احمد الجبوری) و ساسان حسینی(۸۰-محمد قاسمی نژاد).
سرمربی: جواد نکونام

 

 

 

 

 

شرح گل ها:

 

 

سپاهان 1 فولاد 0(دقیقه 35: سروش رفیعی): حرکت ترکیبی عالی زرپوشان یک گل زیبا را برای میزبان رقم زد. کنترل و پاس از لب خط فرشاد احمدزاده به امیدنورافکن سبب شد این بازیکن یک پاس رو به عقب خوب به رفیعی بدهد و شوت رفیعی در شرایطی که سجاد شهباز زاده برای عدم برخوردش به توپ پریده بود در گوشه دروازه مرادیان جای گرفت.(ویدیو)

 

 

 

 

 

 

سپاهان 2 فولاد 0(دقیقه 56: امید نورافکن): حرکت از سمت چپ نورافکن سبب شد صالح حردانی و محمد آبشک دریبل بخورند و این بازیکن پس از به هم ریختن دفاع فولاد شوت محکمی زد که پس از برخورد به تیرک افقی وارد دروازه مرادیان شد تا شب رویایی این بازیکن پس از دادن یک پاس گل، با یک گل زیبا تکمیل شود.(ویدیو)

 

 

 

سپاهان 2 فولاد 1( دقیقه 60: آیاندا پاتوسی): پاتوسی قدر پنالتی‌ای که انصاری گرفته بود را دانست و با شوتی محکم به سمت چپ دروازه کنت اختلاف را کم کرد. دروازه‌بان سپاهان جهت توپ را تشخیص داده بود اما نتوانست آن را مهار کند. (ویدیو)

 

 

 

لحظات حساس

 

 

دقیقه۹: حرکت اشتباه کنت سبب شد توپ به ساسان انصاری برسد و شوت ساسان به تیرک دروازه اصابت کرد تا دروازه زردپوشان با خوش شانسی فرو نریزد.

دقیقه ۲۲: حرکت عالی نورافکن در عرض سبب شد چهار بازیکن فولاد جا بمانند و شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

حتما بخوانید  تغییر مهم نویدکیا برای دیدار ژنرال

دقیقه ۲۷: حرکت سپاهان از سمت چپ و ارسال زمینی امیدنورافکن موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد که میلاد بدرقه توپ رابه بیرون زد.
دقیقه ۲۹: حرکت ترکیبی جذاب سپاهان با کنترل، چرخش و پاس حسینی به شهباز زاده تکمیل شد و شوت سنگین سجاد از بالای دروازه فولاد به اوت رفت.

دقیقه ۴۲: شوت بی نظیر و سنگین ولسیانی از راه دور با اختلاف اندک به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵: موقعیت خوب سپاهان روی پاسکاری‌های این تیم که ضربه دانیال اسماعیلی فر از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۷: شوت خوب سروش رفیعی با واکنش مرادیان راهی کرنر شد.

 

 

 

شرح بازی:

 

 در نیمه اول این سپاهان بود که با فرم هجومی به زمین آمد و هنگام در اختیار داشتن توپ روی تمامی حرکات و پاس‌ها تسلط داشت اما پاس اشتباه کنت به انصاری می‌توانست فولاد را پیش بیندازد که تیر دروازه مانع ورود توپ به دروازه میزبان شد. در ادامه نیمه سپاهان سوار بر بازی شد و چندین موقعیت زیبا خلق کرد که یکی از آنها با پاس عالی نورافکن و شوت سروش رفیعی به گل تبدیل شد.

 در 45 دقیقه دوم نیز سپاهانی‌ها روند خوب خود را ادامه دادند و فولاد نیز برای جبران نتیجه تلاش می‌کرد اما حرکت انفرادی امید نورافکن و به هم ریختن مدافعان و شوت تمام کننده‌اش اختلاف را به دو گل رساند. درست پس از این گل فولاد صاحب موقعیت تک به تک شد که خطای دانیال اسماعیلی‌فر سبب شد داور نقطه پنالتی را نشان دهد و پاتوسی اختلاف را کم کند. در ادامه نیز سپاهانی‌ها با یک بازی منطقی و دفاع حساب شده اجازه ندادند فولاد کار را به تساوی بکشانند و در جدال آسیایی‌های ایران پیروز شدند.

 

 

 

 

درحاشیه

 

*در ابتدای این مسابقه محمدرضا ساکت در کنار محرم نویدکیا فضای جدید میکسدزون ورزشگاه نقش جهان را افتتاح کردند.

*از تیم فولاد حمید بوحمدان و ساسان انصاری پیش از شروع مسابقه به سمت نیمکت سپاهان رفتند. 
*از سپاهان نیز محمدرضا حسینی، سجاد شهباز زاده، محمدکریمی، فرشاد احمدزاده و ولسیانی به سمت نیمکت فولاد رفتند و با سرمربی و اعضای این تیم به خوش و بش پرداختند.
*نیمکت نشینی عزت پورقاز، شهریار مغانلو  و محمدرضا خلعتبری از نکات جالب این بازی بود.
*پرش سجاد شهباز زاده هنگام شوتزنی سروش رفیعی در صحنه گل از صحنه‌های جذاب مسابقه بود و شاید اگر سجاد این حرکت را انجام نمی‌داد توپ وارد دروازه نمی‌شد.

*در نیمه دوم در شرایطی که تیم داوری و سپاهان  در زمین بودند، فولادی‌ها با چند دقیقه تاخیر به زمین آمدند.

*در شرایطی که پس از کارت زرد داور به محمد آبشک این بازیکن با عصبانیت با سروش رفیعی صحبت می‌کرد، رفیعی با متانت و لبخند به این اتفاق واکنش نشان داد.

*در دقیقه ۶۲ این مسابقه کمک داور بازی احساس مصدومیت کرد تا دقایقی بازی به خاطر مداوای یوسف مغروری متوقف شود.

مطالب پیشنهادی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =

همچنین بخوانید
باشگاه‌های ترکیه و آرارات لیگ ارمنستان به دنبال جذب علی مبارکی، هافبک ایرانی اسپورتینگ ۲۹ ساله هستند، که در لیگ آذربایجان با عملکرد موفق مورد توجه قرار گرفته است.