خانه » سلامت » اخبار پزشکی » رابطه مقعدی تا چه مدت قابل تشخیص است و راههای تشخیص آن چیست؟

رابطه مقعدی تا چه مدت قابل تشخیص است و راههای تشخیص آن چیست؟

تشخیص رابطه مقعدی

رابطه مقعدی تا چه مدت قابل تشخیص است و راههای تشخیص رابطه مقعدی چیست؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد و خواهیم گفت چطور رابطه از پشت را تشخیص دهید با ما همراه باشید.

متاسفانه رابطه مقعدی در مواردی از جمله تجاوز به عنف و یا رابطه از پشت با کودکان وجود دارد که اثبات این موضوع توسط خانواده‌ها امری حیاتی است. اثبات و تشخیص این موضوع از طریق پزشکی قانونی صورت می‌گیرد که فهمیدن زود هنگام بسیار حائز اهمیت است. در این پست چگونگی مشخص شدن علائم و اینکه رابطه مقعدی تا چه مدت قابل تشخیص است و راه های تشخیص رابطه از پشت را می‌توانید مطالعه کنید.

رابطه مقعدی تا چه مدت قابل تشخیص است

رابطه مقعدی تا چه مدت قابل تشخیص است و راههای تشخیص رابطه مقعدی چیست؟

 

تشخیص علائم رابطه از پشت

تعداد دفعات و شدت فشار در هنگام رابطه مقعدی به خصوص در مواردی که به زور رابطه انجام شود، آسیب‌های جدی را به ناحیه مقعد وارد می‌کند همین مورد می‌تواند برای پزشکی قانونی همانند رابطه واژینال در تجاوزات جنسی تشخیص را آسان‌تر کند.

 

راههای تشخیص رابطه مقعدی

• از بین رفتن چین‌های ناحیه مقعد

• صاف بودن پوست اطراف مقعد در مقایسه با حالت طبیعی

• ضخامت پوست ناحیه مقعد که به داخل کشیده شده

• در بعضی موارد پوسته پوسته شدن پوست ناحیه اطراف مقعد

• شل شدن اسفنکتر مقعدی (تشخیص به این صورت است که در معاینه انگشت شصت در فاصله‌ی کمی از مقعد قرار می‌گیرد و دیگر انگشتان روی باسن قرار گرفته و با انگشت شصت ، پوست اطراف مقعد به کناره‌ها کشیده می‌شود، در این صورت چین‌های ناحیه مقعد قابل مشاهده می‌باشد. در ادامه به صورت عمدی به اسفنکتر فشار وارد می‌شود تا فرد عکس‌العمل نشان دهد در صورتی که حواس شخص پرت شود حرکت ارادی اسفنکتر از بین می‌رود و حالت ناحیه مقعدی کاملا قابل تشخیص می‌شود)

• پارگی اسفنکتر چین‌ها

راههای تشخیص رابطه مقعدی

رابطه از پشت تا چه مدت قابل تشخیص است و راههای تشخیص رابطه از پشت چیست؟

 

حتما بخوانید  نزديكي از پشت در دوران بارداري و خطرات آن + پوزیشن های مناسب بارداری

در بعضی موارد خاص و نادر مواردی از جمله ایجاد زائده ی گوشتی در اطراف ناحیه مقعد، ایجاد زگیل کوچک در همان ناحیه، کم باز شدن مجرای مقعد، بیرون زدگی قسمتی از بافت مقعد و ایجاد بواسیر و هموروئید نیز در شخص قابل تشخیص می‌باشد.

البته موارد ذکر شده برای افرادی است که رابطه‌ی مقعدی را در دفعات کم تجربه کرده‌اند.
علایم در افراد حرفه‌ای متفاوت است که می‌توان به قیفی شکل شدن ناحیه‌ی مقعد، شل شدگی بیش از اندازه اسفنکتر مقعدی، ضخامت بیش از اندازه پوست اطراف مقعد و به داخل رکتوم امتداد داشتن، فیسوزهایی که بهبود یافته‌اند در رابطه‌های قبلی در محل چین‌ها به صورت خطوطی کمرنگ قابل مشاهده اند، اشاره کرد.

 

رابطه مقعدی تا چه مدت قابل تشخیص است

برای تشخیص رابطه مقعدی باید همان روزهای اولیه پس از رابطه اقدام نمود چرا که با گذشت زمان بافتهای ناحیه مقعد ترمیم یافته و تشخیص علایم سخت می‌شود. برای اثبات تجاوز با توجه به قوانین در پزشکی قانونی و امکانات موجود حداکثر ۱۵ روز رابطه مقعدی قابل تشخیص می‌باشد و اثبات آن سندیت قانونی دارد.

تشخیص رابطه مقعدی قبل از ازدواج

تشخیص رابطه مقعدی قبل از ازدواج و بعد از ازدواج

 

عوارض رابطه مقعدی

و در آخر به بعضی از عوارض رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت اشاره می‌کنیم که عبارت‌اند از:

• مقعد محل ذخیره مدفوع است و در این قسمت میکروب‌های زیادی وجود دارد. ورود آلت مرد می‌تواند عامل انتقال بیماری‌های عفونی به بدن مرد باشد. در صورتی که مقاربت از راه واژینال این عوارض را ندارد.
• مخاط مقعد نازک و ظریف بوده و هنگام ارتباط، احتمال پارگی و همچنین انتقال بیماری‌های ویروسی از جمله ایدز وجود دارد.

• جنس ماهیچه‌های مقعد از نوع ماهیچه‌های حلقوی می‌باشد که مانند کشی محکم عمل می‌کند و دور آلت را می‌گیرد و از خروج منی از آلت جلوگیری کرده و منی را پس میزند.به همین دلیل فشار زیادی به کیسه‌های منی و غده‌های پروستات وارد می‌شود که خطرناک است.

 

منبع: سایت نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(13 رای, میانگین امتیاز: 3٫77 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه