رئال مادرید در دیداری خانگی موفق شد با نتیجه 4-1 والنسیا را شکست بدهد.

به گزارش “ورزش سه”، شاگردان کارلو آنچلوتی که سال جدید میلادی را با شکست غیرمنتظره مقابل ختافه آغاز کردند، امشب برابر والنسیا کاملا برتر از حریف ظاهر شدند و گل های کریم بنزما و وینیسیوس (هر کدام دو گل) به برتری رسیدند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقیقه 6 این رئالی‌ها بودند که صاحب اولین موقعیت جدی بازی شدند. روی ارسال تونی کروس بود که ضربه سر قدرتمندانه ادر میلیتائو می‌توانست به گل اول بازی منجر شود اما واکنش به موقع یاسپر سیله‌سن دروازه والنسیا را نجات داد.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد و حملات دو تیم به موقعیت خاصی منجر نمی شد. تا اینکه در دقیقه 30، شوت محکم آسنسیو بار دیگر سیله‌سن را مجبور به واکنش کرد تا همچنان بازی بدون گل دنبال شود.

حملات رئال ادامه داشت و در دقیقه 34، کریم بنزما که در آستانه محوطه جریمه حریف صاحب توپ شده بود، با یک شوت محکم دروازه والنسیا را هدف قرار داد اما توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

شش دقیقه بعد رئالی ها تا آستانه زدن گل برتری پیش رفتند اما این بار شوت تماشایی مودریچ به تیر دروازه برخورد کرد تا نتیجه همچنان مساوی باقی بماند.

اما سرانجام در دقیقه 43، رئالی ها به آن استحقاقش را داشتند، رسیدند. خطای دیاکابی روی کاسمیرو در محوطه جریمه والنسیا باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. بنزما پشت توپ قرار گرفت و با یک شوت محکم به گوشه بالایی سمت راست دروازه، حساب کار را 1-0 کرد.

 

 

در دقایق باقی مانده نیمه اول اتفاق خاصی رخ نداد و رئالی ها با همان یک گل برتری به رختکن رفتند.

نیمه دوم را هم رئال بهتر آغاز کرد و این بار خیلی زود به گل رسید. وینسیوس که از سمت چپ حرکتی را آغاز کرده بود، بعد از یک و دو با بنزما، از تعلل مدافعان حریف استفاده کرد و اختلاف را به دو گل افزایش داد.

حتما بخوانید  مدافع ترکیه‌ای در لیست رئال مادرید قرار گرفت

 

 

بعد از این گل بازیکنان والنسیا که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما این رئال بود که در دقیقه 61 به گل سوم رسید. ابتدا این آسنسیو بود که با یک شوت محکم از درون محوطه جریمه دروازه والنسیا را هدف قرار داد که توپ توسط سیله‌سن دفع شد اما توپ برگشتی مقابل دروازه به وینیسیوس رسید و او هم با راحتی کار را تمام کرد.

 

 

چیزی نمانده بود که والنسیا در دقیقه 63 یکی از گل های خورده را جبران کند اما واکنش خوب کورتوا مانع از گلزنی دنیل واس شد.

در ادامه این بازیکنان والنسیا بودند که برای جبران گل های خورده پیش کشیدند و سرانجام در دقیقه 76 صاحب یک ضربه پنالتی شدند. خطای فرلان مندی روی بازیکن حریف در محوطه جریمه رئال باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد.

گونسالو گدس پشت ضربه قرار گرفت و توپ را به گوشه پایین سمت چپ دروازه زد که کورتوا با یک شیرجه خوب توپ را برگشت داد اما گدس موفق شد با ضربه سر توپ برگشتی را تبدیل به گل کند.

در دقایق پایانی هر دو تیم به دنبال زدن گل های بعدی بودند و در نهایت این رئال بود که در دقیقه 88 به گل چهارم رسید. روی یک حرکت خوب از سمت چپ، پاس زمینی فرلان مندی به بنزما رسید و او هم بعد از یک چرخش دیدنی، با یک ضربه ای دقیق کار را تمام کرد.

در دقایق پایانی توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با نتیجه 4-1 به سود رئال به پایان رسید.   

مطالب پیشنهادی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پانزده =

همچنین بخوانید
باشگاه‌های ترکیه و آرارات لیگ ارمنستان به دنبال جذب علی مبارکی، هافبک ایرانی اسپورتینگ ۲۹ ساله هستند، که در لیگ آذربایجان با عملکرد موفق مورد توجه قرار گرفته است.