خانه » مد و زیبایی » دکوراسیون » ایده های جذاب برای دکوراسیون و چیدمان پاییزی ۹۷ ۲۰۱۸

ایده های جذاب برای دکوراسیون و چیدمان پاییزی ۹۷ ۲۰۱۸

ایده های جذاب برای دکوراسیون و چیدمان پاییزی

دکوراسیون و چیدمان پاییزی در خانه باعث می شود که شما پاییز را به خانه خود بیاورید شما می توانید با استفاده از برگ های پاییزی دکور خانه خود را تغییر داده و چیدمان  پاییزی داشته باشید از وسایل تزیینی استفاده نموده و رنگ پرده خانه را تغییر دهید با هزینه بسیار کم نیز می توانید خانه پاییزی داشته باشید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ایده های جذاب برای دکوراسیون و چیدمان پاییزی ۹۷ ۲۰۱۸ را در سایت نیک استار خواهید دید با ما همراه باشید.

 

دکور پاییزی

در زیر به ۲ نمونه از آنها اشاره خواهد شد:۱) برگ‌ریزان روی پرده‌ها: برای پرده ضخیم پنجره اتاقتان تعدادی بندینک به رنگ‌های مختلف برگ‌های پاییزی بدوزید، به صورتی که مانند در ادامه هریک از بندینک‌ها، شکلی پارچه‌ای از برگ پاییزی در رنگ‌ها و فرم‌های مختلف بریده شده و به بالای پرده دوخته شود.دکور پاییزی درواقع، پرده را به جای نوارپرده و گیره پرده با بندینک‌های برگ‌دار به چوب پرده متصل کنید.

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

برگ های تزئینی زیبا بر روی اباژور میز غذاخوری

۲) برگ‌های چاپی روی کوسن: چاپ شکل برگ روی لوازم دکوراسیونی چوبی یا پارچه‌ای مانند کوسن یکی دیگر از ایده‌های پاییزی این فصل است.

شما می‌توانید مهر یا شابلونی با شکل برگ تهیه کنید و با استفاده از رنگ‌های اکریلیک زرد، نارنجی، قهوه‌ای یا تلفیقی از همه اینها دکور پاییزی را روی لوازم دکوراسیونی موردنظرتان چاپ کنید.درواقع شما به ۲ تکه چرم مصنوعی هم‌اندازه به شکل مربع و در ۲ رنگ تیره و روشن نیاز دارید (در این تصویر ۲ رنگ قهوه‌ای و خردلی انتخاب شده است)، به صورتی که هر ضلع آن باید ۱۰ سانتی‌متر بزرگ‌تر از ضلع کوسن مربع‌شکل انتخابی برای روکش باشد، یعنی اگر شما کوسنی ۴۰×۴۰ سانتی‌متری دارید، باید ۲ مربع با ابعاد ۵۲×۵۲ سانتی‌متر از چرم مصنوعی تهیه کنید.ـ

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

برگ های زیبای پاییزی در دکوراسیون منزل

نکته: انتخاب چرم مصنوعی به این دلیل است که در این روش جایگزین دوخت کوسن، پارچه باید ضخیم و به اصطلاح شق باشد تا فرم موردنظر حاصل شود.پس از اینکه مرحله برش اصلی ۲ تکه روکش انجام شد، باتوجه به الگوهای ارائه‌شده در تصویر۷ و محل‌های تعیین‌شده برای برش در آنها، ابتدا برش‌های اریب را در محدوده ۴ سانتی‌متری دورتادور لبه هریک از تکه‌ها با قیچی انجام دهید تا ذوزنقه‌هایی در محیط هر لایه تشکیل شود.

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

ریسه های پاییزی زیبا در دکوراسیون منزل

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

پس از آن، با کمک کاتر و خط‌کش، خطوط افقی مابین هریک از ذوزنقه‌ها را (مطابق مکان‌های مشخص‌شده در الگو) ببرید.ـ نکته: هریک از ۲ الگوی ارائه‌شده، تنها نصف یک مربع زیر و رو را نشان می‌دهد. بنابراین شما باید برش نیمه دیگر مربع را نیز با همان الگو تکرار کنید.

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

استفاده از برگ های پاییزی در چیدمان منزل

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

پس از آنکه مرحله برش براساس الگوها انجام شد، یکی از تکه‌ها را روی کوسن و دیگری را زیر آن قرار دهید.ـ نکته: باتوجه به اینکه محل برش‌های ایجادشده در تکه‌های رو و زیر با هم متفاوت است، مراقب باشید آنها را جابه‌جا قرار ندهید، زیرا در این حالت این روش جایگزین دوخت، عملی نخواهد بود.

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

گلدان پاییزی زیبا در چیدمان منزل

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

در پایان، پس از آنکه مربع‌های مربوط به رو و زیر کوسن را در جای خود قرار دادید، ابتدا هریک از تکه‌های ذوزنقه‌ای شکل لایه زیرین را از داخل برش‌های افقی واقع در وسط ذوزنقه‌های لایه رویی – به صورت یکی در میان – عبور دهید و این کار را درمورد ذوزنقه‌های لایه رویی نیز تکرار کنید. به این ترتیب، کوسن با همین روش – بدون دوخت – روکش می‌شود.

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

استفاده از برگ های زیبای پاییزی در دکوراسیون خانه

 

حتما بخوانید  انتخاب موکت مناسب برای خانه با رنگ مناسب دکوراسیون
حتما بخوانید  سنگ مناسب برای کف ساختمان چه نوعی باید باشد

بد نیست بدانید رنگ های پاییزی را چگونه به نمایش بگذارید

رنگ های پاییزی را در خانه نمایش دهید و با برگ های طبیعی که از بیرون جمع کرده اید، یک قسمت از خانه یا تک تک اتاق ها را با رنگ های عنبر، کهربا، قهوه ای، زرد و طلایی تزیین کنید.

برای این منظور: ۱- با درست کردن نواری تزیینی از برگ ها و گذاشتن آن در جاهای مختلف خانه و با تابش نور خورشید به آن ها در طول روز، طیفی از رنگ های مختلف خواهید داشت.

۲- برگ ها و شاخه ها را به صورت گرد وسط میز بگذارید. برای جلب توجه بیشتر، از یک گلدان کبود رنگ پر از گل های پاییزی آفتابگردان یا رزهای زرد، شیری و قهوه ای استفاده کنید.

۳- حلقه ای از برگ های دکور پاییزی را روی یک اسفنج چسبانده، پشت در ورودی بزنید.

۴- ظرف کریستال بزرگی را انتخاب کنید دکور پاییزی و داخل آن را با شاخ و برگ های پاییزی پر نمایید.

۵- با مقداری چسب برگ های پاییزی را به صورت قلب یا پراکنده روی مقوایی سفید بچسبانید. روی آن کمی اسپری براق کننده بزنید و برای براق تر شدن برگ ها، روی آنها اکلیل طلایی بپاشید. آن را داخل قاب عکس گذاشته، به دیوار بزنید.

۶- چند برگ همراه با شاخه های کوچک را در امتداد پنجره قرار دهید. می توانید کدو حلوایی های کوچک، شمع خاموش و سایر اشیا تزیینی را نیز به آن اضافه کنید. برگ های دارای شاخه را به صورت دسته های کوچک یا به صورت پخش قرار دهید.

 

منبع: سایت نیک استار

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(3 رای, میانگین امتیاز: 5٫00 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه

پنج × پنج =