خانه » سایر مطالب » حکم شرعی مردی که زنش را از خانه بیرون میکند چیست؟

حکم شرعی مردی که زنش را از خانه بیرون میکند چیست؟

حکم مردی که زنش را از خانه بیرون میکند چیست؟

حکم شرعی مردی که زنش را از خانه بیرون میکند چیست؟ در دعواهای بین زن و شوهر گاه پیش می آید که شوهر زن را از خانه بیرون می کند. در این زمان معمولا زنان دچار ترس و استیصال شده و نمی دانند چه کنند. برای این که زن در این شرایط بهترین و سنجیده ترین رفتار را داشته باشد لازم است که نسبت به حقوق خود و قوانین شرعی و کیفری آگاهی کامل داشته باشد. در ادامه به بررسی حکم مردی که زنش را از خانه بیرون میکند می پردازیم.

حکم مردی که زنش را از خانه بیرون میکند

حکم مردی که زنش را از خانه بیرون میکند چیست؟

 

حتما بخوانید  حکم شرعی و قانونی مردی که زنش را ارضا نمیکند چیست؟ + نظرات مراجع تقلید

اگر مرد زن را از خانه بیرون کند

اگر زوج زوجه را از خانه بیرون کند و زوجه بتواند این مسئله را در دادگاه ثابت کند ( زوجه برای اثبات این ادعا باید شاهد داشته باشد ) و در طی این مدت از طرف زوج به زوجه نفقه و خرجی داده نشود، زوج به علت ترک انفاق محکوم به حبس خواهد شد. زوجه می تواند از مرد طلب نفقه کند و در قبال آن دادگاه او را الزام به تمکین می کند و اگر از تمکین سر باز زند نفقه به او تعلق نمی گیرد.

حتما بخوانید  نزدیکی از پشت با همسر در صورت رضایت و عدم رضایت چه حکمی دارد؟

مسئله بالا حکم حقوقی و شرعی مردی است که همسرش را از خانه بیرون کرده است. اگر زن به مدت شش ماه از خانه به اجبار بیرون شده باشد و در این مدت شوهر هیچ خرجی و نفقه ای به او نداده باشد زن می تواند با اثبات این ادعا در دادگاه حکم طلاق بگیرد.

 

منبع: nikstar.ir

به این مقاله امتیاز دهید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(2 رای, میانگین امتیاز: 3٫50 از 5)
Loading...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نوشتن دیدگاه

9 − پنج =