خلاصه ای از تماشای یک بازی پراهمیت - وقتی ساکت و رسول نمی‌خواستند به هم ببازند.

 

به گزارش ورزش سه،  به سبک گزارشگر بازی: نساجی و آلومینیوم اراک در ورزشگاه شهدای ساری، مقابل هم  از یک سو شاگردان رسول خطیبی با عملکردی کم‌نظیر در این فصل، با تنها یک گل دریافتی، بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارند و  در سمت مقابل، قرمزهای مازندران، صدمین بازی خود در لیگ برتر را تجربه می‎‌کنند ….

* بازی راس ساعت پانزده چهارشنبه، بیست و چهارم آذر، با سوت محمدحسین زاهدی‌فر، آغاز شد. در ده دقیقه اول، اراکی‌‌ها چند موقعیت را روی دروازه حقیقی خلق کردند ولی موفق به گلزنی نشدند. در ادامه شاگردان الهامی سوار بر بازی شدند و موفق شدند با پاس شجاعی و ضربه فنی کریم اسلامی، توپ را از بالای سر پورحمیدی دروازه‌بان آلومینیوم عبور دهند و دروازه این تیم را بعد از نیمه اول مسابقه با نفت مسجد سلیمان در هفته پنجم، باز کنند. شادی اسلامی چندان طول نکشید چون کمک داور بازی، پرچم خود را طبق نظر کارشناسان به درستی، به علامت آفساید بالا برد و بهترین گلزن نساجی را ناکام گذاشت.

 

 

 

*در ادامه شمالی‌ها، توانستند با ارسال از نزدیکی محوطه جریمه و بازهم توسط کریم اسلامی، به گل اول بازی برسند. آلومینیوم در مقابل تیمهای مدعی، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته ولی هر دو گل دریافتی این تیم در طول ده هفته اول لیگ، از تیمهای پایین‌تر و با فاصله در جدول بوده: نفت مسجد سلیمان و نساجی. نکته حائز اهمیت در این صحنه خطای بازیکن ارسال کننده توپ بود که از دید داور پنهان ماند و به نظر کارشناسان قبل از زدن گل، باید ضربه خطا اعلام می‌شد و به بازیکن نساجی، کارت زرد داده می‌شد. به هر شکل نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود نساجی، پایان یافت.

 

 

*حواشی بازی هم که تقریبا از همان ابتدا و با اعلام بعضی بازیکنان نساجی مبنی بر «فحاشی و توهین» بازیکنان آلومینیوم به آنها شروع شده بود، همزمان با سوت پایان نیمه اوج گرفت و شریفات نسبت به حرکت یا علامت یکی از حاضرین در استادیوم، هنگام خروج از زمین، واکنش نشان داد ولی با وساطت عوامل برگزاری، موضوع به شکل موقت خاتمه پیدا کرد.

 

 

در نیمه دوم مطابق انتظار بازیکنان آلومینیوم به دنبال گلزنی بودند و حملات جدی‌تری را روی دروازه حریف، ترتیب دادند. تمام گلهای این تیم تا این بازی، بعد از دقیقه چهل زده شده بود و بازیکنان نساجی پیش‌بینی این حملات را می‌کردند. خط دفاعی سرخپوشان با تکیه بر واکنش‌های بسیار خوب علیرضا حقیقی، موفق شد دروازه این تیم را تا دقیقه ۷۵ بسته نگه دارد و به کمک ضدحمله، دروازه نماینده استان مرکزی را تهدید کند. در فیلمهای کارشناسی بعد از بازی مشخص شد که در یکی از این صحنه‌ها، دست محمدزاده دفاع آلومینیوم با صورت کریم اسلامی در محوطه جریمه برخورد کرد که تیم نساجی، معتقد به خطای پنالتی بود. در بررسی‌های بعد از بازی هم، بین کارشناسان عمد یا غیرعمد بودن این صحنه، محل اختلاف بود و نظر واحدی، ارائه نشد.

حتما بخوانید  تشکر نساجی؛ حق پخش را هم پیگیری کنید 

 

*در دقیقه ۷۱ با سرنگون شدن بازیکن آلومینیوم، داور در سوت خود دمید و نقطه پنالتی را نشان داد. بعد از این اتفاق، دروازه‌بان آلومینیوم به روی زمین افتاد و اعلام مصدومیت کرد. در این فاصله خطیبی با تعویض میثم مجیدی، او را پشت توپ فرستاد و او برخلاف جهت حقیقی، بازی را یک ربع مانده به پایان، مساوی کرد. در ادامه نساجی دو موقعیت مناسب را بدست آورد ولی با ضربه نهایی نه چندان خوب بازیکنان این تیم، توپی از خط دروازه آلومینیوم نگذشت. اراکیها هم موقعیت گلزنی مناسبی را در بین دو موقعیت نساجی بدست آوردند اما علیرضا حقیقی با واکنش خوب خود، مانع از گلزنی بازیکن آلومینیوم شد.

 

 

 

*حاشیه‌های این بازی بعد از سوت پایان هم ادامه یافت و فخرالدینی بازیکن آلومینیوم بعد از جر و بحث با یکی از خبرنگاران، به سمت وی رفت که با ورود به موقع عوامل انتظامی و اجرایی، میلاد، به رختکن هدایت شد. این حواشی به کنفرانس بازی هم کشیده شد و هنگامی که رسول خطیبی در آغاز کنفرانس شروع به صحبت کرد، فردی شروع به برهم زدن نظم کنفرانس با جملاتی مثل این «مربی فحاش» یا «از این مربی سوال نپرسین» کرد که با خروج سرمربی آلومینیوم از کنفرانس به نشانه اعتراض همراه بود.

 

 

*بعد از این اتفاق، سیف‌الله پور مدیرعامل نساجی که از این واقعه ناراحت بود، به دلیل اینکه شخص برهم‌ زننده خود را نماینده خبرنگاران معرفی کرده بود، به خارج از اتاق کنفرانس رفته و از خبرنگاران گلایه کرد که بعد از تحقیق پی برد که این شخص خبرنگار نبوده. در این هنگام سیف‌الله پور خبرنگاران و عوامل اجرایی را در اتاق دورهم جمع کرد و از آنها بابت قضاوت زودهنگام، عذرخواهی کرد.

*در این بین خبری مبنی بر شکستن شیشه اتوبوس تیم آلومینیوم پخش شد و اعضای هیئت فوتبال به همراه مقامات انتظامی موضوع را بررسی کردند و متوجه شدند خوشبختانه اتفاقی برای ماشین بازیکنان تیم اراکی پیش نیامده. شخصی هم که نظم کنفرانس را برهم زده بود توسط عوامل انتظامی، شناسایی و به بیرون از مجموعه، هدایت شد. نیمکت‌های این دو تیم که ارتباط خوبی با هم داشتند در طول بازی و تا زمانی بعد از آن هم، دچار تنش و ناراحتی از یکدیگر شدند اما در پایان دوباره آرامش به اردوی دو تیم برگشت.

 

 

 

 

از زاویه دوربین معین نادری درگیری بین دو سرمربی در پایان بازی قابل مشاهده بود اگرچه آنها در نهایت به صلحی ناپایدار رسیدند.

 

 

بازی پرهیجان نساجی و آلومینیوم با همه حواشی و اتفاقات داوری به پایان رسید و هر دو تیم به دو بازی بعدی فکر می‌کنند. ببرهای مازندران به مصاف مس رفسنجان می‌روند و آلومینیوم در خانه از گل‌گهر سیرجان پذیرایی میکند.

 

 

بابک شیراقایی

 

مطالب پیشنهادی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هفت =

همچنین بخوانید
باشگاه‌های ترکیه و آرارات لیگ ارمنستان به دنبال جذب علی مبارکی، هافبک ایرانی اسپورتینگ ۲۹ ساله هستند، که در لیگ آذربایجان با عملکرد موفق مورد توجه قرار گرفته است.